فرمول استحکام زندگی مشترک

فرمول استحکام زندگی مشترک

شما هم جز افرادی هستید که احساس می کنید زندگیتون نیاز به پنچر گیری داره و باید تعمیر بشه.شما هم نیاز به احیای احساسات آسیب دیده دارید.
ما اینجا جمع شدیم در کانال مشاوره ریحانه بهشتی تا بتونیم در کنار هم و با یاری خداوند تمام زندگی های که دچاره نقصان شده را بهبود ببخشیم،پس با ما همراه باشید

اولین نکته
گاهی وقتها یک سری مسائل را رها کنید،الان با خودتون میگید مگه نباید زندگیمون را نگه داریم؛ نه عزیزان گاهی وقت‌ها فقط رها کردن میتونه یک رابطه را نجات بده،مخصوصا اگر فکرهای منفی باشه که در طول روز گریبانگیرمون میشه.
مثلا خانم و یا آقای دوست داره تعیین کننده همه امور منزل باشه،از تربیت فرزند گرفته تا دخل و خرج امور کوچیک منزل و یا میخواد تو همه بحث ها برنده میدون باشه.

مثلا میگه حرف حرف منه
یا میگهمن باید درستش کنم
و یا من باید راضی باشم
دست از من من بردارید ،رهاش کنید
از ریاست خونه دست بردارید،اگر بخواید فقط حرف حرف شما باشه بدونید خطر در کمینه.شما ازدواج می کنید که تشکیل یک زوج بدین،یعنی در همه چیز مشترک باشید

باید ((روش من))،((روش تو))را به ((روش ما )) تغییر بدین،در این صورت از زندگی لذت بیشتری میبرید.میتونید وظایف را با مشورت هم تقسیم کنید مثلا بخش مالی منزل به عهده آقای خونه با در جریان گذاشتن خانم خونه و بخش امور داخلی منزل به عهده خانم هم نه با نظرپرسی آقای خونمنتظر

دومین نکته
روزهای اول ازدواجتون یادتونه،همه بهتون می گفتن ان شاءالله به پای هم پیر بشید،چقدر این جمله را باور داشتید،حالا چی شده که اینقدر غیرقابل ملموس شده،چرا اینقدر از هم دور شدین. شاید با خودتون میگید اگر شوهرم مرتب تر بود، بھتر بود، اگر پول دارتر بود بھتر بود، اگر لاغرتر بود بيشتر دوستش می داشتم، اگر موھاش نمی رﯾخت خوش تيپ تر بود. اﯾن «اما و اگرھا» را دور برﯾزﯾد و دست از خيالبافی بردارﯾد.

اگر اﯾن اما و اگرھا سراغ تون بياد باﯾد منتظر افسردگی و ﯾأس شدﯾد باشيد، زﯾرا اﯾن آﯾنده رویایی ھيچ وقت به وقوع نمی پيونده و شما با اﯾن اما و اگرھا ھرگز قدر فرصت ھای شيرﯾن و نعمت ھاﯾی را که پيش روی شماست، را نمیدونید.امتیاز شما به این مطلب کدام است؟