خداوند هرکسی را که دوست داشته باشد اولین فرزند را دختر به ایشان عطا میکند

مدیر کل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور در گفت و گوی خودمانی با زوج های جوان نوزدهمین کاروان بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی گفت؛ من متولد سال ۱۳۶۲ هستم و در سال ۱۳۸۳ ازدواج کردم که حاصل این ازدواج دو قلوهای دختر هستند.

خداوند هرکسی را که دوست داشته باشد اولین فرزند را دختر به ایشان عطا میکند

به گزارش روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی کشور، حجت الاسلام و المسلمین سعید کرمی در ویژه برنامه «مهر و ماه» از مجموعه برنامه های فرهنگی آموزشی بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفرتابهشت که در مجتمع فرهنگی آموزشی دوره برگزار شد، گفت: خداوند هرکسی را که دوست داشته باشد اولین فرزندش را دختر عطا می فرماید.
و من بر اساس همین موهبتی که دو چندان دارم به جد می گویم رابطه قلبی که بین دختر و پدر وجود دارد در هیچ جای دنیا وجود ندارد.
وی در ادامه تصریح کرد: من هنگامی که ازدواج کردم هیچ چیزی نداشتم حتی در شب خواستگاری برای خرید شیرینی هم به قدر کافی پول نداشتم، ولی به لطف خداوند متعال هم اکنون زندگی با شرافتی دارم.

حجت الاسلام و المسلمین سعید کرمی در اشاره به سبک زندگی اصیل ایرانی اسلامی عنوان کرد: سبک زندگی اسلامی ایرانی، میانه ای با سبک زندگی غرب نداشته و ندارد. الگوی زندگی پدران و مادران ما که در سال های دور زندگی خود را به ساده ترین شکل ممکن آغاز نمودند نمونه ای از سبک زندگی اسلامی ایرانی است.
بر این اساس من معتقدم در صداقت پسر و دختری که اول زندگی برای یکدیگر شرط و شروط می گذارند جای بسی شک و تردید است که در ادامه مسیر زندگی آن ها نیز ثطعا بی تاثیر نخواهد بود.

مدیر کل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور خاطر نشان کرد: ازدواج دانشجویی در طی ۲۲ سال برگزاری خود مفتخر به تحکیم بنیان خانواده است چرا که در بررسی های آماری به عمل آمده از مرکز آمار و اطلاعات سازمان ثبت احوال کشور و نیز بر مبنای آمایش میدانی ما در نهاد، درصد ناکامی زندگی زوجین دانشجو چیزی بین ۳ تا ۵ درصد است. البته این مایه افتخار نیست و ما در نهاد در تلاش هستیم که این مقدار را به صفر برسانیم اما در مقایسه با آمار کشور که متاسفانه حدود ۳۰ درصد می باشد بسیار قابل توجه است.

ایشان اثر بخشی دوره های ازدواج دانشجویی را ؛ عنایت خاص حضرت علی بن موسی الرضا «علیه آلاف التحیه و الثناء»، فرآیند های فرهنگی آموزشی که برای زوجیندر مشهد مقدس تدارک دیده می شود و استمرار ارتباط با آنان از طریق دفاتر نهاد در دانشگاه ها به خصوص در یک سال اول زندگی
که بیشتر طلاق ها در این فاصله زمانی رخ می دهد عنوان کرده و خاطر نشان کردند؛ زوجین دانشجو با آموزش مهارت های زندگی در دوره های ازدواج دانشجویی آگاهی لازم را برای هنر زندگی کردن می آموزند تا زندگی پایداری داشته باشند و بر مشکلات پیش رو فائق آیند.

حجت الاسلام و المسلمین سعید کرمی در پایان با دعای عاقبت بخیری در جوار امام مهربانی ها آرزوی و امید پیر شدن زوجین دانشجو در کنار یکدیگر ، لذت زندگی معنوی در سایه عنایات اهل البیت علیهم السلام توام با خوشبختی را ابراز داشت.

ممنون از اینکه با نظرتان به کیفیت مطالب ما کمک کردید!