حجت الاسلام وحیدی: تصمیمات غلط مسئولین، همچون سیل تخریب‎گر تربیت جوانان است

حجت الاسلام والمسلمین وحیدی در حاشیه جشن بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی گفت: تصمیمات غلط مسئولین فرهنگی کشور، همچون سیل تخریب‎گر تلاش های تربیتی خانواده‏ها خواهد بود.

حجت الاسلام وحیدی: تصمیمات غلط مسئولین، همچون سیل تخریب‎گر تربیت جوانان است

به گزارش روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی کشور، حجت الاسلام وحیدی در حاشیه ویژه برنامه عاشقی از مجموعه برنامه های بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفر تا بهشت به خبرنگار ما گفت: چهار طایفه در راه اصلاح جامعه و خنثی کردن توطئه های دشمن نقش دارند: اول پدر ومادر، دوم اساتید و معلمان، سوم روحانیت و چهارم مسئولین جامعه که وظیفه مسئولین جامعه در این بین خطیرتر است. گاهی حتی اگر این سه طایفه کار خود را به درستی انجام دهند اما مسئول فرهنگی جامعه تصمیم اشتباهی بگیرد، مانند سیلی که سد را خراب می کند می تواند کل زحمات این سه دسته را از بین ببرد.
وی در ادامه تصریح کرد: دشمن همواره تلاش می کند در درجه اول خانواده ای تشکیل نشود تا راحت تر بتواند در جوانان نفوذ کند و اهداف خود را پیش ببرد و در درجه دوم سعی دارد با تبلیغات گوناگون خود، خانواده های موفق و بالنده را متلاشی کند، چون می داند اگر خانواده هایی درست و سالم در اجتماع تشکیل شوند، می توانند جامعه را به سمت پیشرفت سوق داده و در این صورت بستری برای دشمن باقی نمی ماند که بخواهد از آن برای پیشبرد مقاصد خود استفاده کند.
حجت الاسلام وحیدی در اشاره به وظایف پدر و مادر در مواجهه با شبهات جامعه بیان کرد: پدر و مادر باید سطح آگاهی های خود را بالا ببرند و هر زمان در جامعه شبهه ای مطرح شد، عین شبهه را در خانواده عنوان کنند، اگر فرزندان قادر به پاسخگویی بودند از آنها تقدیر و در غیر این صورت فرزندان را تقویت کرده تا در صورت مواجهه با شبهه، قدرت پاسخگویی داشته باشند.
وی در خصوص وظیفه معلمین، اساتید و روحانیت در تربیت جوانان و جامعه عنوان کرد: اساتید باید مسائل روز را در کلاس ها بحث کرده و برای نوجوان و جوان دین واقعی اسلام را تبیین کنند، روحانیون هم باید علم خود را به روز و قادر باشند در سخنرانی های خود به بررسی پاره ای از مشکلات مردم بپردازند.
این کارشناس مذهبی درباره نقش مسئولین فرهنگی جامعه در تربیت یک جامعه سالم خاطر نشان کرد: طبق فرمایش امیر مؤمنان «ع» که فرمودند: کودکان در طی رشد خود به زمامداران جامعه بیشتر شبیه می شوند تا پدر ومادر خود، مسئولین باید در انجام وظایف و تصمیم گیری های خود برای مردم و کشور به هوش باشند تا بتوانند در سایه جامعه ای سالم به انجام وظایف خود بپردازند.

ممنون از اینکه با نظرتان به کیفیت مطالب ما کمک کردید!