آغاز جشن ازدواج 1130 نفر دانشجو در آخرین روز بهمن

شانزدهمین کاروان از بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفر تا بهشت، ، ظهر امروز 30 بهمن ماه وارد مشهد مقدس خواهند شد تا پایه‎های زندگی مشترک خود را در کنار بارگاه امام رضا«ع» بنا کنند.

آغاز جشن ازدواج 1130 نفر دانشجو در آخرین روز بهمن

به گزارش روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی کشور 565 زوج دانشجو به عنوان شانزدهمین کاروان از بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفرتا بهشت ظهر امروز وارد مشهد می شوند تا در کنار مضجع نورانی حضرت علی بن موسی الرضا « علیه آلاف تحیه و الثناء» با پیام رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر ازدواج ساده، به هنگام و پایدار همراهی کنند.
از این تعداد 88 زوج از استان یزد ، 32 زوج از استان خراسان شمالی و مابقی از سایر دانشگاه ها به مشهد مقدس اعزام خواهند شد.
ستاد ازدواج دانشجویی کشور تاکنون میزبان تعداد 5140 زوج دانشجو در قالب بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفرتا بهشت، طی پانزده دوره متوالی بوده است.
برنامه های آموزشی فرهنگی متنوعی برای سه روز اقامت دانشجویان در این سه روز توسط ستاد ازدواج دانشجویی تدارک دیده شده است که از آن جمله می توان به استقبال ویژه از کاروان ، زیارت گروهی، امکان استفاده از خدمات مشاوره ای و پاسخگویی به هر گونه سوال درباره روابط زناشویی و همسرداری داخل هتل و کلاس های پر محتوای آموزشی با سخنرانی اساتید برترکشوری اشاره کرد.
عصر روز اول حجت الاسلام وحیدی کارشناس مسائل خانواده و صبح روز دوم دکتر شهرام اسلامی از سخنرانان دعوت شده در شانزدهمین کاروان ازدواج دانشجویی هستند.
بعدازظهر روز دوم در ویژه برنامه مهر و ماه تئاتری با محوریت مهارت های زندگی توسط بازیگران مجرب تئاتر برگزار می گردد و در پایان تئاتر دکتر صادقیان به جمع بندی این نمایش می پردازد. در انتهای مراسم نیز برنامه مفرح «عاشق شو» برای اهدای جوایز و تقدیر از برگزیدگان جشنواره 101 فیروزه در نظر گرفته شده است.
در صبح روز سوم برنامه زیارت سحرگاهی مخیر برای زوجین در نظر گرفته شده و دانشجویان بعد از صرف صبحانه به میزبانی ستاد ازدواج دانشجویی، می توانند در برنامه گردشگری و بازدید از موزه های آستان قدس شرکت نمایند .
هدف از ایجاد چنین طرح هایی، تشویق جوانان به ازدواج ساده، به هنگام و پایدار و آشنایی آنها با مهارت های همسرداری ست.

ممنون از اینکه با نظرتان به کیفیت مطالب ما کمک کردید!