جشن ازدواج دانشجویی پانزدهمین کاروان همسفر تا بهشت در مشهد مقدس

پانزدهمین کاروان از بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفر تا بهشت، ، صبح فردا 27 بهمن ماه وارد مشهد مقدس خواهند شد تا پایه‎های زندگی مشترک خود را در کنار بارگاه امام رضا«ع» بنا کنند.

جشن ازدواج دانشجویی پانزدهمین کاروان همسفر تا بهشت در مشهد مقدس

به گزارش روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی کشور 573 زوج دانشجو به عنوان پانزدهمین کاروان از بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفرتا بهشت صبح فردا وارد مشهد می شوند تا در کنار مضجع نورانی حضرت علی بن موسی الرضا « علیه آلاف تحیه و الثناء» با پیام رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر ازدواج ساده، به هنگام و پایدار همراهی کنند.
از این تعداد 83 زوج از استان سیستان و بلوچستان، 48 زوج از استان مازندران و 40 زوج از نوشهر به صورت کاروانی و مابقی از سایر دانشگاه ها به مشهد مقدس اعزام خواهند شد.
ستاد ازدواج دانشجویی کشور تاکنون میزبان تعداد 4620 زوج دانشجو در قالب بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفرتا بهشت، طی چهارده دوره متوالی بوده است.
برنامه های آموزشی فرهنگی متنوعی برای دانشجویان در این سه روز توسط روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی کشور تدارک دیده شده است؛ صبح روز اول، پس از ورود به مشهد مقدس و استقبال کریمانه از آنان در مراکز اقامتی، زیارت گروهی برای زوجین دانشجو در نظر گرفته شده است. عصر همان روز بعد ازاقامه نماز مغرب در حرم مطهر رضوی دانشجویان می توانند با شرکت در برنامه آموزشی با عنوان (فرصت عاشقی) از سخنرانی ارزشمند حجت الاسلام و المسلمین پناهیان، که در رواق حضرت زهرا(س) برگزار می شود استفاده کرده و در پایان مراسم مهمان خوان پربرکت امام رضا«ع» شوند.
در صبح روز دوم، در ویژه برنامه «آشیانه» سخنرانی ویژه زوجین جهت آشنایی با مهارت های همسرداری برگزار خواهد شد و زوجین دانشجو می توانند با حضور در این سخنرانی که در سالن صبا برگزار می شود، ضمن استفاده از سخنان استاد مجرب خانواده، امتیازات فیروزه ای خود را افزایش داده و بعد از مراسم سخنرانی در کارگاه های آموزشی، شرکت نمایند.
بعدازظهر همان روز در برنامه مهر و ماه تئاتری با محوریت مهارت های زندگی توسط بازیگران مجرب تئاتر برگزار می گردد و در پایان تئاتر دکتر صادقیان به جمع بندی این نمایش می پردازد. در انتهای مراسم نیز برنامه مفرح «عاشق شو» برای اهدای جوایز و تقدیر از برگزیدگان جشنواره 101 فیروزه در نظر گرفته شده است.
در صبح روز سوم برنامه زیارت سحرگاهی مخیر برای زوجین در نظر گرفته شده و دانشجویان بعد از صرف صبحانه به میزبانی ستاد ازدواج دانشجویی، می توانند در برنامه گردشگری و بازدید از موزه های آستان قدس شرکت نمایند .

ممنون از اینکه با نظرتان به کیفیت مطالب ما کمک کردید!