نهمین کاروان ازداواج دانشجویی همسفرتابهشت میزبان 400 زوج دانشجو

نهمین کاروان بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفر تا بهشت میزبان 400 زوج دانشجو از سراسر کشور خواهد شد.

نهمین کاروان ازداواج دانشجویی همسفرتابهشت میزبان 400 زوج دانشجو

به گزارش روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی، 400 زوج دانشجو پس از پذیرش در هتل های محل اقامت، اولین زیارت گروهی بارگاه منور حضرت علی بن موسی الرضا(علیه آلاف تحیه و الثناء) را تجربه خواهند کردو پس از اقامه نماز مغرب و عشاء، حجت الاسلام و المسلمین دکتر رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های سراسر کشور در ویژه برنامه فرصت عاشقی برای زوجین سخنرانی خواهد کرد.
پس از آن، زوج های دانشجو پیمان نامه ازدواج خود را با صدای بلند قرائت کرده و مراسم افتتاحیه با عرض ارادت به ساحت مقدس علی بن موسی الرضا«ع» و مدیحه سرایی به پایان می رسد و دانشجویان پس از آن مهمان خوان پربرکت امام رضا«علیه آلاف تحیه و الثناء» می شوند.
زوج های دانشجو در روز دوم حضور خود در مشهد یعنی چهارم بهمن ماه جاری که از ساعت 8 صبح در تالار صبا مشهد برگزار می شود، می توانند در کلاس آموزشی دکتر حبشی شرکت کنند و ضمن استفاده از سخنرانی این کارشناس خانواده می توانند امتیازات فیروزه ای خود را برای شرکت در جشنواره فیروزه ای بالا ببرند.
بعد از مراسم سخنرانی دکتر حبشی زوج های دانشجو می توانند در کارگاه های آموزشی با محوریت آموزش و بهداشت روابط جنسی که برای زوجین به صورت جداگانه برگزار می شود، شرکت نمایند. بعدازظهر همان روز در برنامه مهر و ماه سخنرانان حجت الاسلام داوودی نژاد و دکتر حمید صادقیان در ویژه برنامه پلاک بیست درباره مهارت های همسرداری به گفت و گو خواهند نشست. در پایان برنامه مفرح «عاشق شو» برای اهدای جوایز و تقدیر از برگزیدگان جشنواره 101 فیروزه در نظر گرفته شده است.
در صبح روز سوم برنامه زیارت سحرگاهی مخیر برای زوجین در نظر گرفته شده است و دانشجویان بعد از صرف صبحانه به میزبانی ستاد روابط ازدواج دانشجویی، می توانند در برنامه گردشگری بازدید از موزه های آستان قدس شرکت نمایند .
مرکز فرهنگی آموزشی دانشگاهیان (مفاد) تا کنون میزبان تعداد 1794 زوج دانشجو در قالب بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفرتا بهشت، طی هشت دوره متوالی بوده است.
هدف از ایجاد چنین طرح هایی، تشویق جوانان به ازدواج ساده، به هنگام و پایدار است، در واقع در برنامه های تدارک دیده شده در ستاد ازدواج دانشجویی، سعی شده زوجین را با مهارت های همسرداری و اهمیت کسب دانش خانواده، ریشه های طلاق و راهکارهای به موقع برای مرتفع شدن این معضل آشنا کنند.

ممنون از اینکه با نظرتان به کیفیت مطالب ما کمک کردید!