اولین کاروان استانی ازدواج دانشجویی وارد مشهد شدند

هفتمین کاروان از بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفر تا بهشت،به صورت کاروانی از استان اصفهان، صبح امروز 27دی ماه وارد مشهد مقدس شدند.

اولین کاروان استانی ازدواج دانشجویی وارد مشهد شدند

به گزارش روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی 280 زوج دانشجو از استان اصفهان به عنوان هفتمین کاروان از بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفرتا بهشت صبح امروز به صورت گروهی با استقبال ستاد ازداواج دانشجویی وارد مشهد شدند تا در کنار مضجع نورانی حضرت علی بن موسی الرضا « علیه آلاف تحیه و الثناء» پایه های زندگی مشترک خود را بنا کنند .
ستاد ازدواج دانشجویی کشور تاکنون میزبان 1174 زوج دانشجو در قالب بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفرتا بهشت، طی شش دوره متوالی بوده است.
برنامه های آموزشی فرهنگی متنوعی برای سه روز اقامت دانشجویان اصفهانی در این سه روز توسط روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی تدارک دیده شده است: در روز اول استقبال ویژه ای از این عزیزان در مبادی ورودی مشهد صورت می گیرد و دانشجویان تا محل اسکان همراهی می شوند. پس ازاسکان، بخش معنوی برنامه که زیارت گروهی حرم مطهر رضوی می باشد برای زوجین در نظر گرفته شده است.
عصر روز اول بعد ازاقامه نماز مغرب در حرم مطهر رضوی زوجین دانشجو می توانند با شرکت در برنامه آموزشی با عنوان (فرصت عاشقی) از سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین جوادی، رئیس شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اصفهان که در رواق حضرت زهرا(س) برگزار می شود استفاده کرده و در پایان مراسم، مهمان خوان پربرکت امام رضا«ع» شوند.
در صبح روز دوم، زوجین دانشجو می توانند با حضور در مراسم سخنرانی دکتر حبشی که در سالن صبا برگزار می شود، ضمن استفاده از سخنان ارزشمند این مشاور خانواده روانشناس برترکشور، امتیازات فیروزه ای خود را افزایش دهند و بعد از مراسم سخنرانی در کارگاه های آموزشی با محوریت آموزش و بهداشت روابط جنسی که برای زوجین به صورت جداگانه برگزار می شود، شرکت نمایند.
بعدازظهر همان روز در برنامه مهر و ماه سخنرانان حجت الاسلام داوودی نژاد و دکتر حمید صادقیان در ویژه برنامه پلاک بیست درباره مهارت های همسرداری به گفت و گو خواهند نشست. در پایان برنامه مفرح «عاشق شو» برای اهدای جوایز و تقدیر از برگزیدگان جشنواره 101 فیروزه در نظر گرفته شده است.
در صبح روز سوم برنامه زیارت سحرگاهی مخیر برای زوجین در نظر گرفته شده است و دانشجویان بعد از صرف صبحانه به میزبانی ستاد ازدواج دانشجویی، می توانند در برنامه گردشگری بازدید از موزه های آستان قدس شرکت نمایند .
هدف از ایجاد چنین طرح هایی، تشویق جوانان به ازدواج ساده، به هنگام و پایدار است . در واقع در برنامه های تدارک دیده شده در ستاد ازدواج دانشجویی، سعی شده زوجین را با مهارت های همسرداری و اهمیت کسب دانش خانواده، ریشه های طلاق و راهکارهای به موقع برای مرتفع شدن این معضل آشنا کنند.

ممنون از اینکه با نظرتان به کیفیت مطالب ما کمک کردید!