ششمین کاروان همسفران تا بهشت وارد پایتخت معنوی ایران شدند

ششمین کاروان از بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفر تا بهشت، صبح امروز دوشنبه 24دی ماه وارد مشهد مقدس شدند تا در کنار بارگاه اما رضا«علیه آلاف تحیه و الثناء» با همسفر خود تا مقصد بهشت پیمان ببندند

ششمین کاروان همسفران تا بهشت وارد پایتخت معنوی ایران شدند

به گزارش روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی 120 زوج دانشجو به عنوان ششمین کاروان از بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفرتا بهشت صبح امروز وارد مشهد شدند تا با همسفران خود تا بهشت در کنار مضجع نورانی حضرت علی بن موسی الرضا « علیه آلاف تحیه و الثناء» پیمان عشق و وفاداری ببندند.
ستاد ازدواج دانشجویی کشور تاکنون میزبان بیش از 1000 زوج دانشجو از سراسر کشور در قالب بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفرتا بهشت، طی پنج دوره متوالی بوده است.
برنامه های آموزشی فرهنگی متنوعی طی سه روز برای هر کاروان توسط ستاد ازدواج دانشجویی تدارک دیده شده است: در روز اول پس از ورود و اسکان، بخش معنوی برنامه که زیارت گروهی حرم مطهر رضوی می باشد برای زوجین در نظر گرفته شده که در ششمین کاروان عصر روز اول بعد ازاقامه نماز مغرب در حرم مطهر رضوی زوجین دانشجو می توانند با شرکت در برنامه آموزشی با عنوان (فرصت عاشقی) از سخنرانی حجت الاسلام سرلک؛ کارشناس مسائل دینی و خانوادگی که در رواق حضرت زهرا(س) برگزار می شود استفاده کرده و در پایان مراسم مهمان خوان پربرکت امام رضا«ع» شوند.
در صبح روز دوم، زوجین دانشجو می توانند با حضور در مراسم سخنرانی دکتر شاهین فرهنگ که در سالن صبا برگزار می شود، ضمن استفاده از سخنان ارزشمند این مدرس بنام علم موفقیت در ایران و روانشناس برتر، امتیازات فیروزه ای خود را افزایش دهند و بعد از مراسم سخنرانی در کارگاه های آموزشی با محوریت آموزش و بهداشت روابط جنسی که برای زوجین به صورت جداگانه برگزار می شود، شرکت نمایند. بعدازظهر همان روز در برنامه مهر و ماه سخنرانان حجت الاسلام داوودی نژاد و دکتر حمید صادقیان در قالبی نمایشی با نام پلاک بیست درباره مهارت های همسرداری به گفت و گو خواهند نشست و در پایان برنامه مفرح «عاشق شو» برای اهدای جوایز و تقدیر از برگزیدگان جشنواره 101 فیروزه در نظر گرفته شده است.
در صبح روز سوم برنامه زیارت سحرگاهی مخیر برای زوجین در نظر گرفته شده و دانشجویان بعد از صرف صبحانه به میزبانی ستاد ازدواج دانشجویی، می توانند در برنامه گردشگری بازدید از موزه های آستان قدس شرکت نمایند.
هدف از ایجاد چنین طرح هایی آشنایی زوجین با مهارت های همسرداری و اهمیت کسب دانش خانواده وهمچنین تفاوتهای بین زن و مرد و چگونگی مدیریت آن است که به همت مرکز فرهنگی آموزشی دانشگاهیان (مفاد) از طریق برگزاری برنامه های فرهنگی آموزشی ، در جوار مضجع شریف حضرت رضا(ع) دنبال می شود.

ممنون از اینکه با نظرتان به کیفیت مطالب ما کمک کردید!