پنجمین کاروان ازداوج دانشجویی وارد مشهد شدند

پنجمین کاروان بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفر تا بهشت، صبح امروز 21دی ماه وارد مشهد مقدس شدند تا آغاز زندگی مشترک خود را در کنار بارگاه منور امام رضا«علیه آلاف تحیه و الثناء» جشن بگیرند.

پنجمین کاروان ازداوج دانشجویی وارد مشهد شدند

به گزارش روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی 150 زوج دانشجو به عنوان پنجمین کاروان بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفرتا بهشت صبح امروز وارد مشهد شدند تا جشن آغاز زندگی مشترک خود را در کنار مضجع نورانی حضرت علی بن موسی الرضا « علیه آلاف تحیه و الثناء » برگزار کنند.
تا کنون تعداد 902 زوج دانشجو در قالب بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفرتا بهشت، طی چهار دوره متوالی به مشهد اعزام شدند و توانستند ضمن میهمانی خوان پربرکت حضرت ثامن الحجج« علیه آلاف تحیه و الثناء » از برنامه‎های آموزشی فرهنگی متنوعی که طی سه روز برای هر کاروان توسط مرکز فرهنگی آموزشی دانشگاهیان (مفا) تدارک دیده شده بود بهره مند شدند.
مهمترین و به یادماندنی ترین برنامه در نظر گرفته شده برای زوجین دانشجو در روز اول پس از ورود و اسکان زیارت گروهی حرم مطهر رضوی می باشد که طی نظر سنجی انجام شده از زوجین چهار کاروان قبل، جزو بهترین برنامه های برگزار شده در این دوره سه روزه بوده است. در پنجمین کاروان ازدواج دانشجویی بعد ازاقامه نماز مغرب زوجین دانشجو می توانند با شرکت در برنامه آموزشی با عنوان (فرصت عاشقی) از سخنرانی حجت الاسلام صالحی؛ رئیس ستاد ازدواج دانشجویی کشور که در رواق حضرت زهرا(س) برگزار می شود استفاده کرده و در پایان مراسم سعادت حضور بر سر سفره امام مهربانی ها را پیدا کنند.
در صبح روز دوم، زوجین دانشجو در مراسمی با عنوان آشیانه، که با سخنرانی دکتر حبشی در سالن صبا برگزار می شود، حضور پیدا کرده و بعد از آن در کارگاه های آموزشی که برای زوجین به صورت جداگانه برگزار می شود، شرکت نمایند. بعدازظهر همان روز در برنامه مهر و ماه سخنرانان حجت الاسلام داوودی نژاد و دکتر حمید صادقیان در قالبی نمایشی با نام پلاک بیست درباره مهارت های همسرداری به گفت و گو خواهند نشست و در پایان برنامه مفرح «عاشق شو» برای اهدای جوایز و تقدیر از برگزیدگان جشنواره 101 فیروزه در نظر گرفته شده است.
در صبح روز سوم برنامه زیارت سحرگاهی در نظر گرفته شده است و دانشجویان بعد از صرف صبحانه به میزبانی ستاد روابط ازدواج دانشجویی، می توانند در برنامه گردشگری بازدید از موزه های آستان قدس شرکت نمایند.
هدف از ایجاد چنین برنامه هایی آشنایی زوجین با مهارت های زندگی و همسر داری و ترغیب جوانان به ازدواج ساده به هنگام و پایدار است، که به همت مرکز فرهنگی آموزشی دانشگاهیان (مفاد) دنبال می شود.
لازم به ذکر است زوج های دانشجوی علاقه مند که تاکنون نام نویسی نکرده اند، زمان محدودی برای ثبت نام در بیست و دومین دوره طرح ازدواج دانشجویی دارند وتنها تا پایان دی ماه فرصت خواهند داشت تا در این طرح به صورت الکترونیک اقدام به ثبت نام و در صورت تمایل انتخاب کاروان نمایند.

ممنون از اینکه با نظرتان به کیفیت مطالب ما کمک کردید!