«فرصت عاشقی» آخرین کاروان ازدواج دانشجویی سال 96 در حریم امن رضوی برگزار شد

مراسم افتتاحیه شانزدهمین کاروان ازدواج دانشجویی سال 96 شامگاه دوشنبه در رواق مطهر حضرت زهرا(س) بارگاه منور رضوی برگزار شد.

«فرصت عاشقی» آخرین کاروان ازدواج دانشجویی سال 96 در حریم امن رضوی برگزار شد

همسفر تا بهشت

صالح مدرس زاده ـ به گزارش روابط عمومی طرح ملی «همسفر تا بهشت»، مراسم افتتاحیه شانزدهمین کاروان ازدواج دانشجویی سال 96 شامگاه دوشنبه در رواق مطهر حضرت زهرا(س) بارگاه منور رضوی برگزار شد.

در این مراسم که با حضور جمع کثیری از زوج های جوان دانشجو، پس از اقامه نماز مغرب و عشا آغاز شد، ابتدا حجت الاسلام والمسلمین مجید نصری؛ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد مشهد به قرائت پیام رهبر معظم انقلاب خطاب به زوج های جوان پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین نصیری همچنین در حاشیه قرائت پیام مقام معظم رهبری، به بیان توصیه هایی خطاب به زوجین دانشجو پرداخت و گفت: انسان در تمام ابعاد زندگی نیاز به آموزش دیدن و مهارت آموزی دارد و در همین راستا وقتی قرار است برای لحظه به لحظه زندگی دنیوی و اخروی خود شریک انتخاب کند، به طریق اولی به کسب مهارت های لازم نیازمند است.

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین واعظ موسوی؛ کارشناس مشاوره خانواده به ایراد سخنرانی پیرامون بایسته های اولیه زندگی مشترک پرداخت و اظهار کرد: آسیب هایی که امروز متوجه نهاد خانواده شده و یکی از نمونه های آن افزایش آمار طلاق در جامعه است، از سیاست غلط تحدید نسل منشأ می گیرد چرا که در چنین سیاستی انسان ها مهارت زندگی اجتماعی پیدا نمی کنند.

وی افزود: کسی که با سازوکار فردگرایی رشد کرده باشد، ازدواجش اولین تجربه جامعه گرایی او خواهد بود و در نتیجه در برابر کوچکترین مسأله ای بحث طلاق را پیش می کشد.

گفتنی است، اجرای نواهای مذهبی توسط گروه تواشیح، برگزاری مسابقه میان زوجین دانشجو و قرائت میثاق نامه وفاداری توسط زوجین از دیگر بخش های مراسم افتتاحیه این کاروان بود و پس از اتمام برنامه، زوج های جوان در ضیافت شام میهمانسرای حضرت رضا(ع) شرکت کردند.

شایان یادآوری است، کاروان شانزدهم مراسم ازدواج دانشجویی، آخرین کاروان از بیست و یکمین دوره طرح ملی «همسفر تا بهشت» است که از سوم بهمن ماه سال جاری آغاز شد و با اتمام برنامه های این کاروان، خاتمه پیدا خواهد کرد.

ممنون از اینکه با نظرتان به کیفیت مطالب ما کمک کردید!