حجت الاسلام والمسلمین صدرالساداتی: مادی گرایی باعث افزایش میانگین سن ازدواج در کشور شده است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان یزد، پرهیز از نگاه مادی گرایانه به زندگی را یکی از عوامل پایداری زندگی مشترک قلمداد کرد و افزود: نگاه مادی باعث تأخیر در ازدواج و مانع از تحقق آن می شود.

حجت الاسلام والمسلمین صدرالساداتی: مادی گرایی باعث افزایش میانگین سن ازدواج در کشور شده است

همسفر تا بهشت

صالح مدرس زاده ـ به گزارش روابط عمومی طرح ملی «همسفر تا بهشت»، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی صدرالساداتی؛ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان یزد، در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی، ضمن تبریک فرارسیدن خجسته ایام میلاد حضرت صدیقه طاهره(س)، آغاز زندگی مشترک زوج های دانشجوی این دانشگاه در کنار سایر مزدوجین دانشجو از سراسر کشور را تبریک گفت و اظهار کرد: یکی از نکات مهم در دوام زندگی مشترک، توجه به فلسفه زندگی انسان در این دنیاست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان یزد در تبیین بیشتر این مسأله، خاطرنشان کرد: اصل زندگی انسان در این دنیا نیست و ما به این دنیا آمده ایم تا خودسازی کنیم و از همین روست که در دنیا موفقیت ها همراه با رنج و تلاش و سختی قرار داده شده است و یکی از عرصه هایی که باید به این نکته توجه شود، عرصه زندگی مشترک است.

حجت الاسلام والمسلمین صدرالساداتی افزود: اگر انسان بداند باید در زندگی مشترک تعالی پیدا کند و رشد در صورتی حاصل می شود که انسان سختی ها را تحمل کرده و به خلق خدا خدمت کند، در این صورت دیگر زن و شوهر از یکدیگر طلبکار نخواهند شد بلکه عاشق و خدمتگزار به هم می شوند.

وی یادآور شد: کسانی که دنیا را محل زندگی می دانند، انتظار خدمت از دیگران را دارند تا لذت های خود را تأمین کنند اما الگوهای ما که حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) هستند، به ما آموخته اند که زن و شوهر باید فدایی یکدیگر باشند و در راستای تعالی و قرب معنوی یکدیگر را یاری کنند. از همین روست که وقتی از امیرمؤمنان(ع) درباره حضرت زهرا(س) سؤال می شود، ایشان می فرمایند «بهترین یاور من در بندگی خداست.»

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان یزد گفت: اگر همسر یاور انسان در تعالی و عبودیت پروردگار باشد، خوشبختی را به دست آورده و نه تنها از همسر خود متوقع نیست، بلکه از کمک کردن به او خسته نخواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین صدرالساداتی در بخش دیگری از سخنان خود، پرهیز از نگاه مادی گرایانه به زندگی را یکی دیگر از عوامل پایداری زندگی مشترک قلمداد کرد و افزود: نگاه مادی باعث تأخیر در ازدواج و مانع از تحقق آن می شود. همین امر باعث شده سن ازدواج جوانان افزایش پیدا کند و آسیب بزرگی در جامعه ایجاد شود.

وی ازدواج دانشجویی را الگوی مناسبی برای ازدواج جوانان دانست و تصریح کرد: در جریان ازدواج دانشجویی، زوجین در شرایطی که هنوز امر تحصیل آن ها ادامه دارد و معمولا آقا به سربازی اعزام نشده است و مشکلات ظاهری دیگری نیز بر سر راه آن هاست، به میدان زندگی مشترک وارد می شوند و اتفاقا طبق آمار مستندی که وجود دارد، میزان طلاق در این ازدواج ها در حداقل ممکن است. این در حالی است که در سایر ازدواج ها میزان طلاق بالاتر است.


امتیاز شما به این مطلب کدام است؟