بانوی یزدی حافظ قرآن کریم: تأثیر تعالیم قرآنی بر کیفیت زندگی مشترکم را کاملا حس می کنم

بانوی یزدی حافظ قرآن کریم: تأثیر تعالیم قرآنی بر کیفیت زندگی مشترکم را کاملا حس می کنم

همسفر تا بهشت

علی مولایی ـ به گزارش روابط عمومی طرح ملی «همسفر تا بهشت»، خانم شمسی؛ حافظ کل قرآن کریم در کشور، همراه همسر خود یکی از هزاران زوج جوانی هستند که زندگی خود را با تعالیم قرآن کریم آغاز کرده اند. همین مسأله بهانه ای برای گفتگوی واحد خبر با این زوج خوشبخت شد.

مشروح این گفتگو در ادامه آمده است:

سؤال: خودتان را معرفی کنید و انگیزه خود را از شرکت در طرح همسفر تا بهشت بفرمایید؟

خانم شمسی: مهدیه شمسی هستم از استان یزد؛ شهرستان مهریز، کارشناسی ارشد رشته فیزیک دانشگاه یزد. هنگامی که شوق و رغبت زوج های دانشجو برای شروع زندگی سرشار از معنویت در جوار حضرت علی بن موسی الرضا (ع) را دیدم، من هم ترغیب شدم همراه همسرم در این طرح شرکت کنم.

سؤال: حفظ قرآن را از چند سالگی شروع کردید؟ توضیح بفرمایید.

من از 5 سالگی شروع به حفظ قرآن کردم و اکنون 10 سال است که حافظ کل قرآن کریم هستم و مربی قرآن مهد شهرستان مهریز هستم و مقام های استانی و کشوری دارم که رتبه دوم کشوری در مسابقات دانشجویی و رتبه سوم ملی بیست جزء قرآن کریم از آن جمله است.

سؤال: از آثار و برکات تعالیم قرآن در زندگی تان برای ما بگویید و بفرمایید مشوق شما در حفظ قرآن کریم چه کسانی بودند؟

من چون از سن کودکی شروع به حفظ قرآن کریم کردم و پدر و مادر من مشوق اصلی این امر بودند. شاید در سن کودکی خیلی آگاه بر تأثیرات آن بر زندگی ام نبوده ام اما امروز که بالغ شده ام و زندگی مشترک را همراه هسمرم تشکیل داده ایم نقش قرآن در ارتقاء زندگی ام محسوس است و کوچکترین مزیت آن این بود که همیشه در همه جا به عنوان شخصی که در اولویت اول بودم، مطرح شده ام.

سؤال: آیا در مسیر حفظ قرآن کریم در تحصیل شما مشکلی بوجود نیامده است؟

خیر. بنده طبق برنامه ریزی که داشتم توانستم هم به تعالیم قرآن بپردازم و هم برنامه درسی خود را با موفقیت پیش ببرم و الان هم شاگردان من بهترین و نمونه ترین شاگردان در مقام علمی خود هستند.

سؤال: در پایان اگر مطلبی در نظر دارید بفرمایید؟

تشکر فراوان دارم از رهبر عزیزمان که دائم در حرم مطهر حضرت رضا (ع) دعا گوی سلامتی و طول عمرشان بودم.

ممنون از اینکه با نظرتان به کیفیت مطالب ما کمک کردید!