گفتگو با زوجی که مهریه آن ها تنها یک سکه بهار آزادی است!

گفتگو با زوجی که مهریه آن ها تنها یک سکه بهار آزادی است!

همسفر تا بهشت

علی مولایی ـ به گزارش روابط عمومی طرح ملی «همسفر تا بهشت»، آقای «کتابچی حقیقت» و خانم «خوب مراد»؛ زوج دانشجوی اهل خطه آذربایجان کشور یکی از هزاران زوج جوانی هستند که زندگی خود را با شرایط آسان و بدون سخت گیری آغاز کرده اند. مهریه خانم طبق توافق طرفین به نشانه ارادت به ساحت مقدس حضرت ولیعصر (عج)، 1 سکه بهار آزادی بوده و همین مسأله بهانه ای برای گفتگوی واحد خبر با این زوج خوشبخت شد.

مشروح این گفتگو در ادامه آمده است:

سؤال: خودتان را معرفی کنید و بفرمایید چگونه با طرح ملی همسفر تا بهشت آشنا شدید؟

آقای کتابچی حقیقت: محمد کتابچی حقیقت هستم کارشناس رشته نرم افزار اهل آذربایجان که به زیارت امام هشتم(ع) آمده ایم. ما با مراسم ازدواج دانشجویی از قبل آشنایی داشتیم اما از طریق فضای مجازی متوجه شروع طرح شدیم و به همراه هسمرم در این طرح ملی ثبت نام و شرکت کردیم.

سؤال: چه مؤلفه هایی را در طرح همسفر تا بهشت دیده اید که باعث شده شرکت در این طرح برای زوجین جوان جذابیت داشته باشد؟

آقای کتابچی حقیقت: اولین امر زیارت آقا علی بن موسی الرضا (ع) که اولین سفر متاهلی ما محسوب می شد و خیلی خوشحال هستیم و خدا را شاکریم که در چنین طرحی شرکت کردیم.کلاس هایی که در طرح برگزار شد بسیار خوب بود و اساتیدی که حضور داشتند، راهنمایی های موثر و مفیدی برای زوجین جوان بیان کردند.

سؤال: در شرایطی که برخی خانواده ها گمان می کنند باید حتما با مهریه سنگین دختران خود را به خانه بخت بفرستند، شما با مهریه 1 سکه بهار آزادی به عقد یکدیگر در آمدید؟

خانم خوب مراد: تاریخ عقد ما 22/2/1396 نیمه شعبان ولادت با سعادت امام زمان (عج) بود و من و همسرم به خاطر ارادت به امام زمان (عج) همان 1 سکه بهار آزادی را به عنوان مهریه در نظر گرفتیم. واقعیت این است که خوشبختی زندگی بر تعداد بالای سکه نیست لذا تداوم زندگی بر محبت و توسل به ائمه اطهار(ع) است.

سؤال: اگر توصیه ای برای زوجین دانشجو برای شرکت در این طرح دارید، بفرمایید.

خانم خوب مراد: توصیه من به زوجین دانشجو این است که اولا زندگی شان را با استرس شروع نکنند. زندگی موفق با توکل بر خدا و توسل به اهل بیت (ع) به ثمر می رسد و تأکید می کنم که حتما در کارگاه های آموزشی و روانشناسی این طرح بهره کافی را ببرند و در پایان از رهبر عزیزم کمال تشکر را دارم که باعث خیر و برکت ما فرزندانشان شدند.

ممنون از اینکه با نظرتان به کیفیت مطالب ما کمک کردید!