مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی یزد: رأفت و مهرورزی امام هشتم الگوی زندگی زوجهای جوان باشد

حجت الاسلام والمسلمین متوسل خاطرنشان کرد: دانشگاه ها باید افزون بر بودجه های آموزشی، زمینه های مناسب برای تسهیل ازدواج دانشجویان به ویژه در بحث مالی را فراهم آورند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی یزد: رأفت و مهرورزی امام هشتم الگوی زندگی زوجهای جوان باشد

همسفر تا بهشت

علی مولایی ـ به گزارش روابط عمومی طرح ملی «همسفر تا بهشت»، حجت الاسلام والمسلمین سعید متوسل؛ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی یزد در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی، ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، ضمن تأکید بر الگوگیری زوج های جوان از رأفت و رحمتی که در وجود امام هشتم(ع) وجود داشت، اظهار کرد: یکی از مباحث پر اهمیت در زندگی مشترک که می تواند تمام دغدغه ها و اختلاف نظرها را از میان بردارد، مسأله مهرورزی و محبت است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی یزد خاطر نشان کرد: امروز نیاز همه مردم جامعه، توسعه پیدا کردن مهربانی و محبت نسبت به یکدیگر است. ما باید سعی کنیم در هیچ شرایطی از احوال یکدیگر غافل نشویم. امام رضا(ع) توصیه هایی در این زمینه برای محبان و دوستداران خود مطرح می کنند که ما می توانیم آن را به عنوان الگوی زندگی خود قرار دهیم.

وی افزود: دانشگاه ها باید زمینه مسائل مالی برای تسهیل ازدواج دانشجویان را فراهم کنند تا دانشجو عاری از دغدغه های ذهنی، بتواند به آرامش برسد. این امر به فضل الهی با کمک و یاری مجموعه های فرهنگی دانشگاه ها از جمله دفاتر نمایندگی مقام معظم رهبری و همچنین با همراهی خانواده ها میسرخواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین متوسل در پایان ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری طرح همسفر تا بهشت و ستاد ازدواج دانشجویی کشور، بیان کرد: آمار طلاق در ازدواج های دانشجویی بر اساس اطلاعات اعلام شده توسط ثبت احوال، کمتر از سه درصد می باشد که این مسأله نشان دهنده موفقیت این طرح در دو دهه گذشته است.

ممنون از اینکه با نظرتان به کیفیت مطالب ما کمک کردید!