مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی یزد: وظیفه اصلی در تسهیل ازدواج جوانان بر دوش خانواده هاست

حجت الاسلام والمسلمین زارع خاطر نشان کرد: متأسفانه خانواده ها همیشه مسئولین را مقصر تأخیر در ازدواج جوانان می دانند؛ در حالی که خانواده ها می توانند بیشترین نقش موثر را در تسهیل ازدواج جوانان را ایفا می کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی یزد: وظیفه اصلی در تسهیل ازدواج جوانان بر دوش خانواده هاست

همسفر تا بهشت

همسفر تا بهشت

علی مولایی ـ به گزارش روابط عمومی طرح ملی «همسفر تا بهشت»، حجت الاسلام والمسلمین حسن زارع؛ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی یزد در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی، ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، به استناد حدیثی از امیرالمومنین(ع) در خصوص ساده زیستی زندگی مشترک، اظهار کرد: حضرت علی(ع) می فرمایند «أهنَى العَيشِ اطّراحُ الكُلَفِ» یعنی گواراترين زندگى، زندگی همراه با دور افكندن تكلّفات و تشريفات است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی یزد خاطر نشان کرد: بهترین زندگی، زندگی بدون تکلف، سختی، تشریفات و آن چیزهایی است که باعث استمرار عقب ماندگی ازدواج جوانان می گردد. زندگی باید همراه با سادگی و آسانی باشد.

وی افزود: همگان از جمله خانواده ها باید تلاش کنند تا ازدواج آسان به دور از هزینه های اضافه و چشم و هم چشمی برگزار شود تا جوانان زودتر و راحت تر سر و سامان بگیرند. متأسفانه خانواده ها همیشه مسئولین را مقصر تأخیر در ازدواج جوانان می دانند؛ در حالی که خانواده ها می توانند بیشترین نقش موثر را در تسهیل ازدواج جوانان را ایفا می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین زارع در پایان ضمن تمجید از ستاد ازدواج دانشجویی کشور یادآور شد: در فعالیت های فرهنگی ما دو بخش نظری و عملی داریم که مهم ترین و اساسی ترین بخش آن، بخش عملی است. ما گاهی در بخش نظری جوانان را توصیه به امر ازدواج آسان می کنیم اما گاهی با برگزاری طرحی مانند طرح ملی «همسفر تا بهشت»، جوان را ترغیب می کنیم که زندگی مشترک خود را به راحتی آغاز کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی یزد تأکید کرد: با وجود طرح هایی مانند طرح همسفر تا بهشت که در جوار بارگاه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برگزار می شود، می توان ازدواجی آسان و بدون تکلف و تجملات به جامعه اسلامی نشان داد. خدا را بر این امر شاکریم که نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری که عهده دار این طرح است توفیق ارزشمندی در عملیاتی کردن این فرهنگ داشته است.

ممنون از اینکه با نظرتان به کیفیت مطالب ما کمک کردید!