مدیر ارتباطات حوزوی آستان قدس رضوی در جمع خبرنگاران: تربیت فرندان صالح بر لذت یک زندگی موفق می افزاید

حجت الاسلام فرازی نیا اظهار کرد: شیرین و ماندگار شدن زندگی همراه با تربیت فرزند صالح افزایش می یابد و جزو باقیات الصالحات زن و شوهر محسوب خواهد شد.

مدیر ارتباطات حوزوی آستان قدس رضوی در جمع خبرنگاران:  تربیت فرندان صالح بر لذت یک زندگی موفق می افزاید

همسفر تا بهشت

صالح مدرس زاده ـ به گزارش روابط عمومی طرح ملی «همسفر تا بهشت»، حجت الاسلام والمسلمین عباس فرازی نیا؛ مدیر ارتباطات حوزوی و امور فرهنگی آستان قدس رضوی شامگاه شنبه در حاشیه مراسم افتتاحیه سیزدهمین کاروان ازدواج دانشجویی سال 96 که در قالب بیست و یکمین دوره طرح ملی «همسفر تا بهشت» در مشهد مقدس در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران حاضر شد و به بیان نکاتی پیرامون عوامل پایداری زندگی مشترک پرداخت.

مدیر ارتباطات حوزوی و امور فرهنگی آستان قدس رضوی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع زوج های دانشجوی شرکت کننده در این طرح، اظهار کرد: خوشحالم که در حرم مطهر رضوی به عنوان خادم فرهنگی آن حضرت در خدمت زوج های جوان دانشجو هستیم تا پیام دین را از زبان اهلبیت(ع) بیان کنیم.

وی در تبیین عوامل بقای زندگی مشترک، خاطرنشان کرد: رمز مانایی همراه با عشق زندگی مشترک این است که ازدواج عاقلانه آغاز شود و عاشقانه ادامه پیدا کند.

این مدیر ارشد آستان قدس رضوی اظهار کرد: زندگی مشترک مانند گلی است که زیبایی و طول عمر آن به رسیدگی مداوم نیاز دارد. هرچه یک گل زیبا و خوش منظر باشد، تداوم شادابی آن منوط به رسیدگی و پذیرایی است. در نتیجه پایداری و زیبایی زندگی مشترک نیز وابسته به این است که زن و شوهر پیوسته در حال عشق ورزیدن و خدمت به یکدیگر باشند.

حجت الاسلام فرازی نیا از لزوم برقراری صحیح رابطه میان انسان با «خدا»، «همسر»، «خلق» و «جهان خلقت» به عنوان عوامل اصلی خوشبختی زوج های جوان یاد کرد و افزود: زوج جوانی که به دنبال زندگی عاشقانه هستند، باید رابطه دائم و منطقی با خداوند متعال داشته باشند؛ نه به این صورت که فقط در مقاطع خاصی این ارتباط برقرار باشد. زن و شوهر باید به تمام لحظات خود رنگ خدا بدهند.

مدیر ارتباطات حوزوی و امور فرهنگی آستان قدس رضوی با اشاره به تأثیر برقراری رابطه صحیح با همسر به عنوان یکی از عوامل خوشبختی در زندگی، خاطرنشان کرد: زن و شوهر شریک و تکیه گاه یکدیگر هستند و پس از دورانی که در کنار والدین زندگی می کردند، اولین بار به صورت دائم در کنار یکدیگر زندگی می کنند؛ از همین رو باید در فواصل زمانی مختلف رابطه میان خود را مورد ارزیابی قرار دهند و آن را بهبود ببخشند.

وی ادامه داد: زن و شوهر پس از ازدواج باید نسبت به سایر افراد پیرامون خود نیز رفتار مناسبی داشته باشند که مهم ترین آن را می توان در رابطه با خانواده خود و خانواده همسر قلمداد کرد. آن ها پیش از ازدواج یک خانواده داشته اند اما پس از ازدواج هر کدام دو خانواده دارند و باید احترام آن ها را حفظ کنند. ضمن این که باید توجه داشته باشند صله ذوی القربی هم مانند صله رحم واجب است.

حجت الاسلام فرازی نیا رابطه صحیح انسان با جهان طبیعت را از دیگر رموز خوشبختی در زندگی دانست و گفت: رابطه با نظام طبیعت، رابطه ای قانونمدار و مبتنی بر جریان «عمل و عکس العمل» است. اگر در زندگی خود با قوانین جهان همراه باشیم، سود خواهیم کرد اما اگر سعی در تغییر آن داشته باشیم، متضرر خواهیم شد.

مدیر ارتباطات حوزوی و امور فرهنگی آستان قدس رضوی در پایان ضمن آرزوی خوشبختی برای زوج های جوان شرکت کننده در این طرح بزرگ، تربیت فرزندان صالح را شیرینی مضاعف زندگی آن ها دانست و افزود: شیرین و ماندگار شدن زندگی همراه با تربیت فرزند صالح افزایش می یابد و جزو باقیات الصالحات زن و شوهر محسوب خواهد شد. انتظار می رود نسل ما که پیروان پیامبر(ص) و اهلبیت(ع) هستیم، عاشق اهلبیت و زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) باشند.


امتیاز شما به این مطلب کدام است؟