حجت الاسلام والمسلمین لطفیان: مبنای زندگی اسلامی، آرامش و مودت است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی گفت: زندگی امروز ما در تعارض بین آرامش و آسایش قرار گرفته و قرآن کریم به زندگی مبتنی بر آرامش تأکید فرموده است؛ نه آسایش.

حجت الاسلام والمسلمین لطفیان: مبنای زندگی اسلامی، آرامش و مودت است

همسفر تا بهشت

صالح مدرس زاده ـ به گزارش روابط عمومی طرح ملی همسفر تا بهشت، حجت الاسلام والمسلمین کاظم لطفیان؛ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی، شامگاه سه شنبه در مراسم افتتاحیه هشتمین کاروان ازدواج دانشجویی سال 96 که در محل رواق مطهر حضرت زهرا(سلام الله علیها) بارگاه منور رضوی برگزار شد، اظهار کرد: زندگی امروز ما در تعارض بین آرامش و آسایش قرار گرفته و قرآن کریم به زندگی مبتنی بر آرامش تأکید فرموده است؛ نه آسایش.

وی افزود: محیط زندگی باید بر مبنای مودت مستحکم شود؛ نه محبت. تفاوت میان مودت و محبت در این است که مودت پیروی را به دنبال دارد و در زندگی مشترک پیروی از شوهر شرط است اما در محبت، شرط پیروی وجود ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین لطفیان خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم نتیجه مودت میان زوجین را رحمت معرفی فرموده است. معنای رحمت این است که مودت نسبت به همسر، بدون قید و شرط باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی یادآور شد: ابراز دوستی به همسر باید بدون چشمداشت صورت گیرد تا فرزندان هم بر اساس همین شیوه ابراز دوستی را بیاموزند.


امتیاز شما به این مطلب کدام است؟