جوانان رسم و رسومات غلط ازدواج را بشکنند

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: برخی خانواده ها همه مسائل را به رسم و رسوماتی گره می زنند که با شرع و عقل سازگاری ندارد. شما جوانان باید این رسم و رسومات را بشکنید؛ همانطور که مردم ما در جریان انقلاب اسلامی بسیاری از قفل های اجتماعی را شکسته اند.

جوانان رسم و رسومات غلط ازدواج را بشکنند

همسفر تا بهشت

صالح مدرس زاده ـ به گزارش روابط عمومی طرح ملی همسفر تا بهشت، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی شامگاه سه شنبه در جمع زوج های دانشجوی هشتمین کاروان ازدواج دانشجویی سال 96 در رواق حضرت زهرا(سلام الله علیها) بارگاه منور رضوی، به بیان توصیه هایی خطاب به شرکت کنندگان در این مراسم معنوی بزرگ پرداخت و گفت: برخی خانواده ها همه مسائل را به رسم و رسوماتی گره می زنند که با شرع و عقل سازگاری ندارد. شما جوانان باید این رسم و رسومات را بشکنید؛ همانطور که مردم ما در جریان انقلاب اسلامی بسیاری از قفل های اجتماعی را شکسته اند.

وی ضمن تأکید بر لزوم مقابله جوانان با سنت های غلط اجتماعی، تصریح کرد: شما جوانان باید خط شکن باشید و بدانید که این روحیه بسیار مهم است. برخی از من می پرسند رمز موفقیت تو چیست؟ در پاسخ می گویم من چند قفل مرسوم در طلبگی را شکسته ام. اولا پنجشنبه ها و جمعه ها را تعطیل نبودم و مثل همه روزها به فعالیت می پرداختم؛ ثانیا تبلیغ را منحصر در ایام محرم و صفر نکرده و همه سال به تبلیغ مشغول بودم؛ ثالثا آموختن مسلائل دینی به مردم را در قالب خنده ارائه کردم؛ رابعا از طریق رسانه ملی به منزل همه مردم آموزه های دینی را رساندم.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در همین راستا خاطرنشان کرد: بزرگ ترین مشکل کشور این است که بسیاری از جوانان کار را عار می دانند؛ در حالی که پیامبر اکرم(ص) کارگر را تکریم می فرمودند. دولت جمهوری اسلامی باید شرایطی را فراهم کند که مدرک گرفتن جوانان با مهارت آموزی آن ها تناسب داشته باشد. این مسأله می تواند مشکل بیکاری را تا حد زیادی حل کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: من طرفدار ازدواج دانش آموزی هستم و معتقدم شما دیر ازدواج کرده اید. با تعجیل در فرزنددار شدن این تأخیر را جبران کنید. وقتی فرزنددار شوید متوجه خواهید شد که فرزندداری نه تنها آنطور که برخی ادعا می کنند سخت نیست؛ بلکه راحتی شما در داشتن فرزند است؛ نه پرهیز از آن.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: خداوند در قرآن کریم می فرماید هر کاری می خواهید انجام دهید، حق آن را ادا کنید و یا حداقل در اندازه استطاعت خود برای آن تلاش کنید. من می خواهم به شما جوانان بگویم که توانایی شما بیش از مدرک دانشگاهی شماست. از این توانایی ها استفاده کنید و خود را به داشتن یک مدرک محدود نکنید.


امتیاز شما به این مطلب کدام است؟