homeصفحه اصلی contactsمشاوره ها descriptionمقالات video_libraryدوره های آموزشی descriptionاخبار ویژه ازدواج دانشجویی 96۲۸۹
chatارسال بازخورد یا ایده navigationقوانین و شرایط contact_phoneتماس با ما person_pinدرباره ما phonelink_setupدریافت اپلیکیشن
محاسن ملاقات با تعیین وقت قبلی

تلاش شود که در ابتداي دوران عقد در زمينه وقت هاي ملاقات با هم توافق کنيد. اين امر مانع بروز چالش هاي بعدي مي شود. مثلا پسر مي تواند از همسر خود سوال کند که نظر خانواده شما درباره دفعات ملاقات چيست؟ و دختر هم پس از کسب نظر خانواده خود، نظر آن ها را بگويد و يا نظري را اعلام کند که حاصل توافق او با خانواده است.

محاسن ملاقات با تعیین وقت قبلی

خوب است با توافق داماد، عروس و خانواده ها، روز يا روزهاي مشخصي براي ديدار معين شود. وجود چنين توافقي مي تواند محاسني را که در ادامه ذکر مي کنيم به همراه داشته باشد:

1- تنظيم وقت ملاقات از قبل باعث مي شود که کمتر احتمال اعتراض بين طرفين صورت گيرد؛ زيرا اين برنامه ريزي با مشارکت انجام شده است.

2-به علت اطلاع خانواده عروس از زمان حضور داماد، تمهيدات لازم دراين باره به عمل مي آيد و لذا براي پذيرايي از وي آمادگي لازم را دارند.

3-حفظ احترام متقابل نيز حاصل توافق در وقت ملاقات است. مسلما شرايط پذيرايي و تکريم از مهمان دعوت شده و با قرار ملاقات، بسيار بهتر و مناسب تر از مهمان سرزده است.

4-به هم نخوردن ديگر برنامه هاي خانواده عروس، حسن ديگر برنامه ريزي زمان ملاقات است.

براي آن که در دوران عقد ديداري موفق داشته باشيد به اين مطالب توجه کنيد:

1- از رفت و آمدهاي افراطي، وقت و بي وقت و برنامه ريزي نشده جدا خودداري کنيد. طوري رفتار نکنيد که هم خانواده شما و هم همسرتان از اين همه رفت وآمد زبان به شکايت باز کنند.

2- به آراستن ظاهر خود توجه داشته باشيد؛ يعني هم مرد بايد از لباسي مرتب و تميز براي ديدار با همسر خود استفاده کند و هم زن به آرايش ظاهر، مو، چهره و لباس خود اهميت دهد. گمان نکنيد مثلا اگر دو سال از دوران عقد شما گذشته است اين مسئله ضرورت ندارد.

3-قبل از ديدار، در صورت امکان به خانواده همسر خود خبر دهيد؛ مثلا سوال کنيد که آيا آمادگي لازم براي حضور شما را دارند يا خير؟

4-بهتر است اوقاتي که با همسرتان ملاقات داريد، منظم باشد حتي اگردوران عقد شما طولاني شده باشد. توجه به اين مسئله در عقدهاي طولاني مدت باعث حفظ احترام همه افراد مي شود.

5-تهيه هديه مناسب براي همسر در دوران عقد کاري است که بايد هر از چند گاهي به آن توجه شود؛ به خصوص در مناسبت ها و اعياد مختلف.

6- اگر قرار است با همسر خود به گردش برنامه ريزي شده برويد، حتما به اندازه کافي پول به همراه داشته باشيد. اصلا درست نيست که در دوران عقد انتظار هزينه کردن و تامين مخارج گردش را از ناحيه خانم داشته باشيد. اگر پول به اندازه کافي نداريد سفر يا گردش را به تعويق بيندازيد و آن را به موقعي مناسب موکول کنيد.


امتیاز شما به این مطلب کدام است؟

سؤالات مرتبط
محسن می گوید:
good
آسیه می گوید:
در بعضی مواقع دیر بازدید کردن باعث دلخوری میشه