بهترین شوهر دنیا شوید!

اگر شما هم از آن دسته آقایانی هستید که خود را در کار و مشکلات روزانه غرق کرده اید ، بهتر است چند دقیقه ای دست از سر قبض های پرداخت نشده آب ، برق و گاز ....و قسط های عقب مانده شهریه بچه ها بردارید و فقط با برداشتن چند گام ساده، مثل همیشه برای همسرتان بهترین شوهر دنیا باشید

 بهترین شوهر دنیا شوید!

اگر شما هم از آن دسته آقایانی هستید که خود را در کار و مشکلات روزانه غرق کرده اید ، بهتر است چند دقیقه ای دست از سر قبض های پرداخت نشده آب ، برق و گاز ....و قسط های عقب مانده شهریه بچه ها بردارید و فقط با برداشتن چند گام ساده، مثل همیشه برای همسرتان بهترین شوهر دنیا باشید .

 بهترین شوهر دنیا شوید!

تجربه نشان می دهد که با دو نوع شوهر رو به رو هستیم.

نوع اول شوهری است که زیاد فکر می کند، زیاد گوش می دهد، کم حرف می زند، بیشتر تمرکز می کند، تشکر می کند، صادق است، از کلمات خوب و دل نشین استفاده می کند و... هر کسی که فاقد این کیفیات باشد، یا از بعضی از این ها برخوردار نباشد، شوهر نوع دوم است. در نتیجه بهتر است مترصد عادات خوب باشیم. برای خوب شدن هرگز دیر نیست.

اگر فرض را بر این بگذاریم که با ده سال کم و زیاد 75 سال عمر کنید و باز اگر فرض را بر این بگذاریم که در 25 سالگی ازدواج کنید، می توانیم نتیجه بگیریم که حدود 50 سال با همسرتان زندگی خواهید کرد. البته با 10 سال بیشتر یا کمتر.

در این مقاله به شما مردان محترم حقایقی را می گوئیم که نتیجه ی عمل به آن ، ایجاد احساس خوشبختی در خانم های محترم است.

*خانم ها مقدم اند! برای یک بار هم که شده دنیا را از چشم همسرتان ببینید . شاید تا به حال اصلاً به این موضوع توجه نکرده باشید که ممکن است خدای نکرده علایق و خواسته های خانم تان با علایق شما کاملاً متفاوت باشد ! اما حالا وقتش شده که به قول معروف ، چشم هایتان را بشویید و جور دیگر ببینید .

* از هر فرصتی برای خوشحالی همسرتان استفاده کنید. باید همه روزه برای شاد کردن زن تان کاری صورت دهید. وقتی زنتان را شاد و خوشبخت می کنید ، خودتان هم به شادی و خوشبختی می رسید. این حقیقت معجزه گری است.

*با او موافقت کنید: هر کاری را که می خواهید بکنید، اما اگر زن تان در مقام اعتراض به شما حرفی زد از او پوزش بخواهید. توجه داشته باشید که شاد کردن زن تان علم نیست بلکه هنر است. اگر با زن تان موافقت کنید، زندگی تان به مراتب بهتر و شادمانه تر می شود.

*خواباندن بچه ها هم لذتی دارد ، امتحان کن. هفته ای یکبار به همسرتان مرخصی بدهید و وظیفه خواباندن بچه ها را شما به عهده بگیرید ، تا حداقل خانم تان یک ساعت سر و صدای بچه ها را فراموش کرده و با خیال راحت این وقت را برای خواندن کتاب ، انجام کارهای شخصی عقب افتاده و یا حتی برای گشت زدن در اینترنت اختصاص دهد . مطمئن باشید با این کار دعای خیر همسرتان همیشه پشت سر شما خواهد بود .

توجه داشته باشید که گاه تبسمی که بر چهره ی دختر شما می نشیند، از فروش یک دوچرخه ارزشمندتر است. لبخندی که بر لبان زن شما ظاهر می شود، احتمالاً مهم تر از این است که یک اتومبیل، بفروشید

*اشتباهات خود را بپذیرید: قول می دهم که شما اشتباه نمی کنید. راستی بگویید بدانم اگر زن تان اشتباه کرد، چه تفاوتی می کند اگر به او بگویید که اشتباه کرده اید؟

عذرخواهی هم کلمه مفیدی است ! چه اشکالی دارد اگر بگویید متاسفم. حتی اگر نود و نه درصد اشتباه کرد باز هم می توانید از او عذرخواهی کنید، مطمئن باشید که خیلی زود به اشتباهاتش پی می برد. در زندگی زناشویی تنها چیزی که مهم نیست این است که چه کسی اشتباه کرده است زیرا هر کدام که اشتباه کنند هر دو ناراحت می شوند. اگر زن تان در برابر عذرخواهی شما معذرت خواست، آیا به راستی احساس بهتری پیدا نمی کنید؟

بگویید که متاسفید، عذر بخواهید چه تقصیر شما باشد، چه نباشد، اشتباه بهترین آموزگار انسان است. از هر حادثه ای که شما را ناخشنود می کند درس بگیرید.

فقط کافیست یکبار هم که شده با قضیه جور دیگری برخورد کنید ، رفتار آرام و متانت آمیز بهترین مسکن برای آرام کردن موقتی تنش های رفتاری است ، اما اگر احیاناً شما مقصر بودید ، می توانید تنها با به زبان آوردن یک عذرخواهی ساده پرچم صلح را به همسرتان نشان داده و اجازه ندهید دلخوری پیش آمده بزرگ و بزرگتر شود .

*ابتدا هر کاری را که او می گوید، بکنید: خیلی ساده است. از عقل سلیم پیروی کنید. برای زن شما سر زدن به مدرسه دخترتان مهم تر از این است که به کسی زنگ بزنید و شش تراکتور به او بفروشید. توجه داشته باشید که بعد از کشتن همه شیرهاست که می توانید ببر را شکار کنید. شخصاً به این نتیجه رسیده ام که بسیاری از خانواده ها به علت تاخیری که در انجام دادن کاری صورت می گیرد با هم اختلاف پیدا می کنند. بسیاری از کارها را زودتر از موعد انجام دهید. اگر می بینید کاری هست که باید انجام دهید و فرصت انجام دادن آن را ندارید، آن کار را به دیگران واگذار کنید اما بگذارید که کار انجام شود.

*ببینید که همسر و سایر افراد خانواده ی شما چه خواسته هایی دارند.

 بهترین شوهر دنیا شوید!

آن ها را روی برگه ای بنویسید و هر چه سریع تر انجام دهید. توجه داشته باشید که گاه تبسمی که بر چهره ی دختر شما می نشیند، از فروش یک دوچرخه ارزشمندتر است. لبخندی که بر لبان زن شما ظاهر می شود، احتمالاً مهم تر از این است که یک اتومبیل، بفروشید.

*از همسرتان برای اینکه شما را تحمل می کند تشکر کنید، شاید حتی خواندن این گام هم به مذاقتان خوش نیاید ، چه رسد به عمل کردن به آن . اما منظور ما این نیست که در مقابل همسرتان بنشینید و در حالی که لیستی از اشتباهات خود تهیه کرده اید ، مورد به مورد را شرح داده و به خاطر آنها عذرخواهی کنید نه ! مسلماً برای هر مردی پیش آمده که قول و قرارهایش را فراموش نماید یا با دیدن دوستان خود آن چنان زمان و مکان را گم کند که ساعت ها همسرش را چشم انتظار نگه دارد . اما همین اندازه که به او بگویید زندگی کردن با شما چندان هم کار ساده ای نیست و به خاطر صبر و تحمل همسرتان از او تشکر کنید ، کفایت می کند.

*کمی و فقط کمی از ریخت و پاش های خودتان را جمع کنید باور کنید آسمان به زمین نمی آید اگر استکان چای قند پهلوی آخر شب ، یا لیوان چایی صبحانه خود را از کف اتاق و یا از روی میز صبحانه به سینک ظرفشویی انتقال دهید . از ما به شما نصیحت ، تحقیقات نشان داده استکان چای یکی از معضلات زندگی مشترک و عامل بسیاری از جدایی ها بوده !

*برای با هم بودن زمان بگذارید شما هم از آن دسته افرادی هستید که با شنیدن نام دوران نامزدی به یاد شام های خاطره انگیزی می افتید که در یک رستوران دنج خورده اید ؟ چه اشکالی دارد اگر حتی با وجود داشتن دو فرزند برای گذاشتن قرارمدارهای این چنینی باز هم زمانی را معین کنید ؟! می توانید بچه ها را نزد یکی از دوستان خود بگذارید و مثل آن روزها فقط برای با هم بودن شام را بیرون از خانه صرف کنید .

*آراسته و خوش تیپ باشید سعی کنید همیشه به آراستگی و مرتب بودن ظاهر خود اهمیت دهید . این برای خانم ها نکته مهمی است .

مسئولیت تصمیمات خود را شخصاً به عهده بگیرید هیچ وقت و در هیچ شرایطی از پذیرش عواقب تصمیمات خود شانه خالی نکنید

*شما هم به تمدد اعصاب نیاز دارید گاهی وقت ها شرایطی را ایجاد کنید که برای چند ساعتی کمی از محیط خانواده و مسئولیت های خود فاصله بگیرید . مثلاً با دوستانتان به کوه بروید و یا به ورزش های مورد علاقه تان بپردازید تا شادی و نشاط و آرامش باعث تجدید نیروی از دست رفته تان شده و وقتی به خانه بر می گردید ، به مردی ایده آل برای زندگی تبدیل شده باشید ، اما در این مساله افراط نکنید!

*مسئولیت تصمیمات خود را شخصاً به عهده بگیرید هیچ وقت و در هیچ شرایطی از پذیرش عواقب تصمیمات خود شانه خالی نکنید . اگر شما به هر دلیلی نمی توانید دعوت پدر و مادر تان را برای مهمانی شب جمعه قبول کنید ، خودتان گوشی تلفن را برداشته و به آنها اطلاع دهید . هیچ وقت مسئولیت چنین کاری را به گردن همسرتان نیندازید.

*فراموش نکنید روزی شما هم فرهاد کوه کن بودید، یادتان می آید قبل از ازدواج چقدر به رفتارها و حرکات خود توجه داشتید و چقدر سعی می کردید با پرستیژ و تاثیرگذار باشید ؟! اما احتمالاً دیگر مدت هاست که خبری از آن فرهاد کوه کن نیست و او هم در میان روزمره گی هر روزتان گم شده، اما هنوز هم دیر نشده از همین امروز هر کاری که می توانید برای گرم کردن آتش زندگی تان انجام دهید ، کاری کنید تا مثل گذشته همسرتان را تحت تاثیر قرار دهید و از بودن در کنار یکدیگر راضی باشید.امتیاز شما به این مطلب کدام است؟