وقتی ساعات کاری همسر بالا می‌زند

آیا همسری دارید که بیشتر اوقات، نگرانی‌های محل کار را نیز با خود به خانه می‌آورد؟ آیا از اینکه همیشه درگیر کار است ،ناراحتید؟

وقتی ساعات کاری همسر بالا می‌زند

آیا همسری دارید که بیشتر اوقات، نگرانی‌های محل کار را نیز با خود به خانه می‌آورد؟ آیا از اینکه همیشه درگیر کار است ،ناراحتید؟

ساعت کاری همسر

در شرایط کاری این روزها که موجب می‌شود حرفه‌ای‌ها تمام بیست و چهار ساعت شبانه‌روز را در فکر شرایط شغلی خود باشند، خستگی و فشار ناشی از کار نیز به مراتب بسیار بیشتر از زمان‌های گذشته است. حتی پس از ساعت‌ها کار در اداره، باز لازم می‌شود ساعت‌ها پشت لپ‌تاپ بنشیند و به کار ادامه دهند. چنین موقعیت‌هایی برای همسر این فرد نیز کسالت‌آور می‌شود، زیرا همسرش آن‌قدر درگیر کار شده که دیگر توجهی به او نشان نمی‌دهد. در چنین شرایطی فرد گرفتار بیش از همه به حمایت و پشتیبانی نیاز دارد. در زیر به راهکارهایی اشاره شده كه با كمك آن‌ها می‌توانید از رابطه با همسر همیشه گرفتار خود لذت ببرید.

درباره مسائل شغلی همسر خود بیشتر بدانید: برای پیدا كردن راه‌حل، اولین قدم تشخیص مشكل است. شنیدن جمله‌ای مانند «كار دارم« شاید سطحی و آزاردهنده به نظر برسد. برای این‌كه بتوانید با شرایط كاری همسرتان بیشتر آشنا شوید و قضاوت عادلانه‌تری در مورد مسائل شغلی وی داشته باشید، تلاش كنید تا از ماهیت كار وی آگاهی بیشتری پیدا كنید، محیط كاری وی را بشناسید، با میزان اهمیت وظایف او آشنا شوید و در مورد رابطه‌اش با همكاران و مافوقش اطلاعات بیشتری بدست آورید. سعی كنید بدون هیچ‌گونه پیش‌داوری، میزان زمانی را كه وی ناچار است برای انجام تمام این كارها اختصاص دهد برآورد كنید و بعد در مورد وضعیت كاری وی قضاوت نمایید.

خانه را به محیطی آرامش‌بخش تبدیل نمایید: با وجود تمام خستگی‌ها و فشارهایی كه كار و محیط كاری به همسرتان تحمیل می‌كند، وی توان حضور در یك میدان جنگ دیگر را ندارد. احتمالاً در محل كار شرایط چندان خوش‌آیندی نداشته، پس تلاش نمایید تا خانه را برایش تبدیل به محیطی دوست داشتنی كنید، محیطی كه بتواند در آن خود واقعیش را بروز دهد. حتی اگر خودتان هم خیلی سرحال نیستید، سعی كنید با او ارتباط برقرار كنید. گلایه در مورد مسائل كوچك را كنار بگذارید و از بی‌توجهی وی نسبت به خودتان شكوه نكنید. جوی آرام و صمیمی در خانه مهیا كنید، شام محبوبش را درست كنید و خلاصه كاری كنید كه بتواند آرامش از دست رفته را دوباره بدست آورد. تمام این كارها موجب می‌شود تا همسرتان نگرانی‌هایش را از یاد ببرد و بیش از گذشته با شما احساس نزدیكی و صمیمیت كند.

در فعالیت‌هایی كه برای همسرتان اهمیت زیادی دارند، نقش پشتیبان را بازی كنید. هنگامی كه كلافه است، مشكلش را درك كنید و راه‌حل‌هایی را كه به نظرتان می‌رسد با وی در میان گذارید. اگر احساس می‌كنید با استرس زیادی دست و پنجه نرم می‌كند، كاری كنید تا انگیزه بیشتری در زندگی پیدا كند

طوری رفتار نکنید که تصور کند از او ناامید شده‌اید: شایعاتی كه از دوستانتان می‌شنوید و یا ملاقات با همسایه‌ای كه شاد و سرزنده به نظر می‌رسد ممكن است این احساس را در شما بوجود بیاورد كه همسرتان آن اندازه كه از وی انتظار دارید به شما توجه نمی‌كند، اما اگر عمیق‌تر به این قضیه نگاه كنید متوجه می‌شوید كه وی باید در آن واحد از پس چه مسئولیت‌های سنگینی برآید. ترتیبی اتخاذ نمائید تا از معدود لحظاتی كه می‌توانید در كنار همسرتان باشید لذت ببرید. كاری كنید تا از زندگی در كنار شما احساس غرور كند. این كارها باعث می‌شود هر دو شما بتوانید در زندگی خود توازن ایجاد كنید و پیوند میان خود و همسرتان را بیش از پیش استحكام بخشید.

از هر طریقی که می‌توانید کمک نمایید: در فعالیت‌هایی كه برای همسرتان اهمیت زیادی دارند، نقش پشتیبان را بازی كنید. هنگامی كه كلافه است، مشكلش را درك كنید و راه‌حل‌هایی را كه به نظرتان می‌رسد با وی در میان گذارید. اگر احساس می‌كنید با استرس زیادی دست و پنجه نرم می‌كند، كاری كنید تا انگیزه بیشتری در زندگی پیدا كند. در برنامه‌ریزی به او كمك نمایید. همچنین می‌توانید با گفتگو در مورد علاقه‌مندی‌هایش احساس مثبتی نسبت به زندگی در وی ایجاد كنید. تمام این كارها فاصله احتمالی میان شما و همسرتان را از میان برمی‌دارد.

شاد باشید و او را نیز شاد کنید: نارضایتی آسان‌تر از آن‌چه فكر می‌كنید در رابطه‌ها بوجود می‌آیند. همه مسائل آن‌طور كه دلخواه شماست پیش نمی‌روند، اما همه آن‌چه می‌تواند برایتان دارای اهمیت باشد این است كه قرار است در انتهای روز با همسرتان باشید. حتی اگر این امكان برایتان پیش نمی‌آید تا به اتفاق به مهمانی و یا خرید بروید، تلاش كنید همان لحظاتی را كه می‌توانید در كنار یكدیگر سپری كنید دارای بالاترین كیفیت ممكن باشد. با ایجاد توقعات زیاد، میان خود و همسرتان دیوار نكشید. ترس از شكست بیش از هر عامل دیگر موجب هراس وی می‌گردد. بگذارید سفره دلش را پیش شما باز كند و احساس شادی هر دوی شما را در بربگیرد. هیچ عاملی این چنین احساس رضایت و خوشبختی را در رابطه شما به ارمغان نخواهد آورد.


امتیاز شما به این مطلب کدام است؟