آماده باش برای سال جدید

آماده‌شدن برای سال جدید در کنار تمام خوبی‌هایی که دارد می‌تواند دردسرساز هم باشد. این روزها اگر به چهره آدم‌ها، سرعت خودرو، شلوغی خیابان‌ها و در یک کلام به صورت شهر نگاه کنید، شور و هیجان خاصی را می‌بینید که گاهی استرس‌زا هم هست

آماده باش برای سال جدید

آماده‌شدن برای سال جدید در کنار تمام خوبی‌هایی که دارد می‌تواند دردسرساز هم باشد. این روزها اگر به چهره آدم‌ها، سرعت خودرو، شلوغی خیابان‌ها و در یک کلام به صورت شهر نگاه کنید، شور و هیجان خاصی را می‌بینید که گاهی استرس‌زا هم هست.

آماده باش براي سال جديد

آمادگی برای تعطیلات عید، برنامه‌ریزی برای سفر، آماده‌کردن خانه برای دید و بازدید و خرید لباس یا برخی لوازم نو برای خانه اگر با برنامه و هماهنگی زن و شوهر انجام نشود، ممکن است باعث بروز اختلافاتی شود که دامنه‌اش تا خود سفره هفت‌سین ادامه‌دار باشد.

برایتان چند پیشنهاد داریم تا این هفته‌های آخر سال را با آرامش بگذرانید.

** برنامه‌ریزی داشته باشید. شما دو هفته تا پایان سال وقت دارید، پس خیلی عجله نکنید. فهرستی از کارهای باقیمانده تهیه و با همسرتان درباره آنها گفت‌وگو کنید. گاهی ما بی‌دلیل فکر می‌کنیم فلان کار باید تا عید انجام شود. درست است در کشور ما تعطیلات طولانی داریم، اما دو هفته چندان هم زیاد نیست. اگر کاری ضرورت ندارد دراین شلوغی آخر سال، فکر انجام آن را نکنید.

** خرید عید خیلی ضروری نیست. البته بیشتر بچه‌ها دوست دارند که سال جدید را با لباس‌های نو تجربه کنند، اما شما این علاقه را مدیریت کنید. واقعیت این است که تا یک ماه دیگر هوا کاملا تغییر می‌کند پس موقع خرید حواس‌تان به این موضوع هم باشد. به طور کلی آخرین فصل سال زمان مناسبی برای خرید نیست. پس این روزهایتان را با رفتن به مراکز خرید شلوغ و گذراندن در ترافیک خراب نکنید.

** مسائل مالی را حل و فصل کنید. ممکن است شرایط اقتصادی خانواده چندان مناسب نباشد. خرید میوه و شیرینی و آجیل، عیدی‌دادن به بچه‌های فامیل و... همگی فشار مضاعفی به خانواده شما وارد می‌کند. بحث‌های مالی هم جزو گفت‌وگوهایی است که به اعصاب طرفین خدشه وارد می‌کند. سعی کنید اگر از خواسته‌ای می‌توانید بگذرید، حتما این کار را انجام دهید.

** کمی هم خلاق باشید. برای دادن هدیه حتما نباید به فروشگاه‌های بزرگ رفت و خرید کرد. می‌توانید کیک باسلیقه‌ای را در خانه تهیه کنید و با خود ببرید یا با درست‌کردن یک کادوی دست‌ساز به بودجه خانواده کمک کنید. تغییرات در خانه هم همین‌طور. کمی خلاق باشید، با کمترین هزینه هم می‌شود نو نوار شد.

درست است که خانم‌ها بیشتر درگیر خانه‌تکانی هستند، اما اگر همسرانشان به آنها کمک کنند، هم کارها زودتر تمام می‌شود و هم این همکاری خود باعث صمیمیت بیشتر می‌شود. بچه‌ها را هم فراموش نکنید. آنها از همین حالا باید مسئولیت‌پذیر باشند، از آنها هم کمک بگیرید

** برنامه‌ریزی برای سفر هم حتما باید با مشورت شما و حتی بچه‌ها انجام شود. روی مقصد سفرتان به تفاهم برسید. البته ماندن در شهر و رفتن به جاهای دیدنی آن هم خالی از لطف نیست. می‌توانید یک برنامه خوب برای بازدید از شهر محل سکونت‌تان انجام دهید.

** تمیز‌کردن خانه و همان خانه‌تکانی معروف هم باید با برنامه انجام شود. هنوز فرصت کافی دارید. یک‌روز آشپزخانه، یک روز اتاق خواب و... تا تمام خانه سر و سامان بگیرد. درست است که خانم‌ها بیشتر درگیر خانه‌تکانی هستند، اما اگر همسرانشان به آنها کمک کنند، هم کارها زودتر تمام می‌شود و هم این همکاری خود باعث صمیمیت بیشتر می‌شود. بچه‌ها را هم فراموش نکنید. آنها از همین حالا باید مسئولیت‌پذیر باشند، از آنها هم کمک بگیرید.امتیاز شما به این مطلب کدام است؟