کنار آمدن با شوهری شکاک!

اگر در خانه شما هم رد پایی از شك پیدا می‌شود، پیشنهاد می‌كنیم ، مطلب ما را بخوانید. ما راه‌حل‌های موثری را برای كنار آمدن با همسر شكاك به شما پیشنهاد می‌كنیم

کنار آمدن با شوهری شکاک!

اگر در خانه شما هم رد پایی از شك پیدا می‌شود، پیشنهاد می‌كنیم ، مطلب ما را بخوانید. ما راه‌حل‌های موثری را برای كنار آمدن با همسر شكاك به شما پیشنهاد می‌كنیم.

همسر شکاک

گاهی صدای رسیدن پیامك، اضطراب‌آورترین صدایی است كه در خانه شما به گوش می‌رسد. برای آنهایی كه با همسری شكاك زندگی می‌كنند، تحمل نگاه‌های سنگین بعد از به صدا درآمدن زنگ تلفن آسان نیست. در خانه آنها به زبان آمدن نام هر همكار تازه‌ای می‌تواند بحران تازه‌ای ایجاد كند و هر دقیقه تاخیر در بازگشتن به خانه، زمینه جنگی بزرگ و چند روزه را فراهم كند.

برای بسیاری از زن‌ها، چنین مشكلی با دو راه‌حل می‌شود؛ راه اول پاك كردن صورت مسئله و بیرون آمدن از چنین جهنمی است و راه دوم سكوت و تلاش برای حفظ آرامش همسر شكاك با باج دادن به او.اما راه سومی هم وجود دارد.

شیطنت كرده‌اید؟

پیش از آنكه مهر بیمار بودن را روی همسرتان بچسبانید و از اینكه با شك كردن‌های بی‌جا زندگی‌تان را سیاه كرده شكایت كنید، نگاهی به پشت سرتان بیندازید. شما در گذشته، منظورمان همان گذشته‌ای است كه به رابطه دو نفره‌تان مربوط می‌شود، كه بوده‌اید و چه كرده‌اید؟ آیا تا همین چند وقت پیش، احساس می‌كردید باید او را از رفتن‌تان بترسانید تا بیشتر قدر بودن‌تان را بداند؟ آیا تجربه شیطنتی كه می‌توانست جز او حسادت هر مرد دیگری را هم تحریك كند داشته‌اید؟خیلی وقت‌ها این خود ما هستیم كه از همسر آرام و سالم‌مان، مردی شكاك و بیمار می‌سازیم.

كمی كنار بیایید

اگر جواب‌تان به سوال‌های گفته شده منفی است و شما همیشه با همسرتان صادق بوده‌اید و حواس‌تان بوده كه مردانگی‌اش را زیر سوال نبرید، احتمالا گرفتار مردی شده‌اید كه به معنای واقعی حسود یا شكاك است. شوهر شما می‌تواند با هر جرقه‌ای شعله‌ور شود، به همین دلیل توصیه می‌كنیم كمی به ریزه‌كاری‌های رفتاری‌تان فكر كنید. بهترین كار این است كه نقطه حساسیت او را بشناسید.

احتمالا شریك زندگی شما در همه موارد حساسیت به خرج نمی‌دهد (اگر می‌دهد نیاز به درمان جدی روانپزشكی دارد). پس سعی كنید در یكی، دو موردی كه او را آشفته می‌كنند، بدون مختل كردن زندگی‌تان كمی مراعات حالش را كنید؛ نه خودتان را در خانه حبس كنید و نه تارك دنیا شوید بلكه با هم در این مورد صحبت كرده و سعی كنید به توافق نسبی در مورد رفتار درست برسید.

دزد و پلیس بازی نكنید

پنهان كردن یك موضوع ساده و بی‌اهمیت می‌تواند حال یك مرد شكاك را از قبل هم بدتر كند. برای اینكه او توانایی اعتماد كردن را به دست بیاورد، در قدم اول باید صداقت را از سوی شما ببیند. نمی‌دانیم همسرتان چه گذشته‌ای داشته و از كودكی تا امروز چه اتفاق‌هایی برایش افتاده كه از او مردی شكاك ساخته اما می‌دانیم كه پنهان‌كاری و آشكار شدن دروغ‌ها می‌تواند هر مرد سالمی را برافروخته كند و به تردید بیندازد. پس با دست خودتان زمینه ویران شدن زندگی مشترك‌تان را فراهم نكنید. تصور نكنید تنها در مورد موضوعات مهم كه تاثیری بزرگ در زندگی شما می‌گذارند باید صادق باشید.

ما به شما توصیه می‌كنیم هر هفته در ساعتی مشخص به یك كافی‌شاپ، پارك یا محلی معین بروید و در مورد اتفاق‌هایی كه در هفته گذشته افتاده با هم صحبت كنید. در ابتدای صحبت‌تان از نكات مثبت شروع كنید و رفتارهایی كه به شما آرامش داده و برای‌تان لذت‌بخش بوده را به زبان بیاورید بعد از آن سراغ موضوعاتی بروید كه شما را آزار داده یا نگران كرده است

روی صندلی داغ بنشینید

اگر همسرتان تا امروز به صداقت شما شك نكرده، معنایش این است كه هرگز به شما شك نخواهد كرد؟ شاید بتوانیم بگوییم برخی مردها در شخصیت‌شان حسادت منفی و بیمارگونه را ندارند اما این موضوع به معنای آن نیست كه هرگز به همسرشان شك نمی‌كنند. هر جا رشته كار از دست شما دربرود و قانون‌هایی كه گفتیم نادیده گرفته شود، ممكن است پای شك هم به زندگی‌تان باز شود. اگر رابطه‌ای آرام و سالم دارید و می‌خواهید این آرامش را برای همیشه حفظ كنید، بهتر است هر هفته با همسرتان در مورد زندگی‌تان صحبت كنید و به نقد بی‌غرض و بدون تنش همدیگر بپردازید.

نمی‌دانید چطور؟ ما به شما توصیه می‌كنیم هر هفته در ساعتی مشخص به یك كافی‌شاپ، پارك یا محلی معین بروید و در مورد اتفاق‌هایی كه در هفته گذشته افتاده با هم صحبت كنید. در ابتدای صحبت‌تان از نكات مثبت شروع كنید و رفتارهایی كه به شما آرامش داده و برای‌تان لذت‌بخش بوده را به زبان بیاورید بعد از آن سراغ موضوعاتی بروید كه شما را آزار داده یا نگران كرده است.

مرزها را پررنگ كنید

فكر می‌كنید صداقت و یكرنگی یعنی برداشتن همه مرزها؟ همین اشتباه ممكن است زندگی آرام شما را خیلی زود به باد دهد. اگر همكار شما بی‌اطلاع از اینكه متاهل هستید از شما خواستگاری می‌كند، هرگز حتی برای خندیدن این موضوع را با شوهرتان در میان نگذارید.

روی نقطه حساس دست نگذارید

همه مردها چه حسود باشند و چه نه، چه شكاك باشند و چه نه در مورد یك موضوع واحد حساسیت دارند: «مردهای دیگر!«. همه مردها دوست دارند یكه‌تاز زندگی‌شان باشند و ورود هر مرد دیگری كه به این یكه‌تازی خدشه وارد كند می‌تواند از آنها فردی غیرقابل تحمل بسازد. اشتباه نكنید، منظورمان ایجاد مثلث عشقی و رابطه‌های خارج از چارچوب ازدواج نیست. آنها گاهی حتی تحمل شنیدن حرف‌هایی در مورد برادر و پدر شما را هم ندارند. اگر فكر می‌كنید او از كارهای فنی سر درنمی‌آورد و به اندازه «پدر«تان حرفه‌ای نیست، اگر فكر می‌كنید مثل «برادر«تان در خانه به همسرش كمك نمی‌كند یا اینكه اگر تصور می‌كنید به اندازه «شوهر همكار«تان منظم و قانونمند نیست و این فكرها را در مقابل او به زبان می‌آورید، با دست خودتان طناب ‌دار زندگی مشترك‌تان را می‌سازید.

مردها از مقایسه شدن بیزارند و از اینكه حتی در حد همین جملات پای مرد دیگری به زندگی‌شان باز شود، كلافه می‌شوند. پس هرگز بساط مقایسه را مهیا نکرده و تصور نكنید شنیدن این جملات یا تعریف كردن از مردهای دیگر در ‌مهمانی‌ها می‌تواند همسرتان را در موردی خاص فعال‌تر و باانگیزه‌تر كند.امتیاز شما به این مطلب کدام است؟