مواظب باشید، زندگی تان از دست نرود

اگر می خواهید عشق تان رنگ نبازد، باید در تمام لحظات زندگی تان چهار چشمی مراقب آن باشید. و از قانون اساسی زندگی مشترک استفاده کنید. دوستی، عشق و محبت، تنها سهم مهم همه ما آدم ها از زندگی است. سهم بزرگی که ما به آدم های زندگی مان می بخشیم و اگر آنها نباشند، خودمان هم از آن بی نصیب می مانیم.

مواظب باشید، زندگی تان از دست نرود

اگر می خواهید عشق تان رنگ نبازد، باید در تمام لحظات زندگی تان چهار چشمی مراقب آن باشید. و از قانون اساسی زندگی مشترک استفاده کنید. دوستی، عشق و محبت، تنها سهم مهم همه ما آدم ها از زندگی است. سهم بزرگی که ما به آدم های زندگی مان می بخشیم و اگر آنها نباشند، خودمان هم از آن بی نصیب می مانیم.


زندگی عاشقانه

شاید باور نکنید اما عادت های ساده و به ظاهر بی اهمیتی که در زندگی شما جا خوش کرده اند، خیلی زود می توانند عشق تان را از تب و تاب بیندازند و میان شما دیواری بکشند که به سادگی ویران نمی شود. اگر هنوز هم منظور ما از این عادت های کوچک را متوجه نشده اید، ادامه این مطلب را بخوانید.

ناهار دو نفره و رمانتیک را با تلفن خراب نکنید

بهترین چیز در دنیای مدرن، محو شدن مرزهای ارتباطی است اما در عین حال، بدترین اتفاق دنیای امروز هم از دست رفتن همین مرزهاست. خوبی وسیله های ارتباطی جدید این است که شما در هر لحظه و هر جایی در دسترس هستید اما این اتفاق می تواند در لحظاتی که شما با همسرتان هستید دردسرساز شود. پس مراقب باشید و وقت بودن تان با او را صرف گپ زدن های تلفنی و دوستانه یا پیامک بازی نکنید. نگذارید دیگران هنگام صرف یک ناهار دو نفره و رمانتیک با تلفن زدن و خاطره تعریف کردن، میان شما فاصله بیندازند. شاید لازم باشد گاهی در حضور همسرتان تلفن همراه خود را خاموش کنید یا برای دوستان تان روشن کنید که در چه ساعاتی می توانند با شما تماس بگیرند.

همیشه برنامه های تان پر است؟

شاید شما آنقدر سرگرم هستید که توان دیدن واقعیت را پیدا نکنید اما پر بودن همیشه برنامه های شما، وقتی برای توجه به همسرتان و نیازهای او باقی نمی گذارد. معمولا هنوز روز شروع نشده که شما برنامه های تان تا پایان شب را هم هماهنگ کرده اید و وقت سر خاراندن هم برای خودتان باقی نگذاشته اید. خرید کردن، ملاقات با دوستان، انجام کارهای خیریه، بردن بچه ها به کنسرت، کلاس های آموزشی خودتان و ... اگرچه بخش های جداناشدنی زندگی شما هستند، اما اگر سهم قابل توجهی از زندگی تان را اشغال کنند، جایی برای عشق باقی نمی گذارند.

همراه کوچکی که بین شما فاصله بزرگ بوجود می آورد

شاید خودتان ندانید که به لپ تاپ یا تلفن همراه کوچک تان معتاد شده اید اما همسرتان زودتر از هر کسی این را متوجه می شود. کافی است شما بگویید «می روم ایمیل هایم را چک کنم و زود برگردم« و بعد از گذشت دو، سه ساعت هنوز پشت رایانه باشید تا همسرتان مهر معتاد بودن را به شما بچسباند. مهم نیست که او این موضوع را به زبان بیاورد یا اینکه بی صدا از کنار ساعت های طولانی که شما سرگرم رایانه یا تلفن همراه تان هستید، بگذرد. در هر حال، این اتفاق فاصله ای پر نشدنی را میان شما دو نفر ایجاد می کند که به مرور می تواند سرنوشت رابطه صمیمانه تان را به خطر بیندازند.

کار و کار و دیگر هیچ

عاشق کار کردن هستید؟ اشکالی ندارد. ما نمی خواهیم کار را به عنوان متهم اصلی سرد بودن رابطه تان معرفی کنیم اما بد نیست بدانید که نه خود کار ، بلکه شیوه کار کردن تان می تواند زندگی شما را با چالش هایی روبرو کند. اگر نمی خواهید رابطه تان آسیب ببیند، حساب کار را از خانه جدا کنید. شما چند ساعت از روز در محل کارتان مشغول هستید و این حق همسرتان است که با ورود شما به خانه، فرصت کافی برای صحبت کردن، تماشای تلویزیون و بدون دغدغه شام خوردن در کنار شما را داشته باشد.

هیچوقت با گوش «عشق« صحبت نمی کنید

دانشمندان کشف کردندگوش چپ که اطلاعات خود را به نیمکره راست مغز ارسال می کند، گوش «عشق« است و بنابراین عبارات احساسی را برای درک بهتر باید در این گوش نجوا کرد. با توجه به اینکه اگر یک جمله احساسی که مستقیماً از طرف چپ بدن ارسال شود سریع تر به مراکز احساسی می رسد، پس بهتر است دست به کار شوید و درگوشی با همسرتان صحبت کنید تا او را از دست ندهید.

بازی نمی کنید؟

وقت آن است که کمی به عقب برگردید و یک مهارت خوشایند کودکی را به زندگی امروزتان بیاورید. اگر می خواهید زندگی مشترک تان سرزنده بماند، بازی کردن را فراموش نکنید. قرار نیست همه زندگی شما جدی و با قاعده باشد و تمام تفریح های تان هم به پول وابسته باشد. شما می توانید با هم وقت بگذرانید و بدون صرف هیچ هزینه ای عشق را در خانه تان زنده کنید.

مراقب باشید و وقت بودن تان با او را صرف گپ زدن های تلفنی و دوستانه یا پیامک بازی نکنید. نگذارید دیگران هنگام صرف یک ناهار دو نفره و رمانتیک با تلفن زدن و خاطره تعریف کردن، میان شما فاصله بیندازند

چطور فاصله ها را کم کنید؟

مطمئنا دوست دارید در تمام سال ها و روزهای زندگی تان رنگ عشق از زندگی پاک نشود و روزبه روز رابطه تان با همسر عزیز بهتر شود، ولی گاهی بعضی از اشتباهات کوچک باعث ایجاد سوءتفاهم هایی میشود که رابطه را نه تنها بهتر نمی کند بلکه ما را از هم دور می کند. در اینجا بعد از ارائه نکاتی که گفته شد، برای شما یک فهرست تهیه کرده ایم تا متوجه شوید کدام رفتارها می تواند رابطه شما را مستحکم تر کند و چه رفتاری به رابطه آسیب می زند.

رابطه را بهتر می کند:

- به او بگویید میخواهید با او صحبت کنید. چنانچه وقت مناسب نیست او را تحت فشار نگذارید.
- هنگامی که نظر او را راجع به تعهد یا موضوع دیگری جویا میشوید، به او فرصت دهید تا جوابی بیابد.
- او را تایید کنید.
- از او تعریف کنید تا احساس امنیت کرده و احساس کند که کارها را بدرستی انجام میدهد.
- به او فرصت اشتباه کردن بدهید، بی آن که در حقش «مادری« کنید.
- با مهربانی خود برای او الگو باشید و او را با کارهایی مانند هدیه دادن متعجب کنید.
- به او کمک کنید با احساسات خود تماس برقرار کند و با استفاده از الگوی احساسات، او را هدایت کنید تا از لایه های احساسی مختلف خود بگذرد.
- هنگامی که مرتکب اشتباهی میشود با انتقاد بیش از حد و سرزنش کردن او کاری نکنید که احساس احمق بودن کند.
- توجه کنید هرگز به مانند یک کودک بی کفایت با او رفتار نکنید.

رابطه را بدتر می کند:

- به او اجازه دهید که به هنگام صحبت درباره مشکلات، مدام شما را کنترل کند.
- هنگامی که جوابی برایتان ندارد، او را ناراحت کنید و تحت فشار قرار دهید.
- تعریف و تمجید مدام از او، هنگامی که شما نیز در مقابل، تایید، تعریف و تحسین دریافت نمیکنید.
- اجازه به او که با بی مسئولیتی و تنبلی مدام، زندگیتان را خراب کند.
- مدام جاهای خالی را پر کردن و یک تنه تلاش برای حل تمام مشکلات.

- احساساتش را از زبان او بیان کردن و وابسته کردن او به خودتان طوری که برای ابراز و درک احساساتش کاملا به شما متکی باشد.
- هیچ گاه ایرادهایش را به او گوشزد نمیکنید (از ترس این که مبادا ناراحت شود).
- عادتهای ناپسند او را تحمل کردن و اجازه دادن به او برای این که از شغل خود در جهت عدم رؤیارویی باخود و رابطه اش استفاده کند.


امتیاز شما به این مطلب کدام است؟