علائم جسمی و روانی خانم در حوزه پریو

علائم جسمی و روانی خانم در حوزه پریود

آثار جسمانی:

1- اولین اثر ضعف شدید بدنی، خانم در زمان پریود از نظر قابلیت جسمی یک افول واضح پیدا میکند و بدنش لخت وافتاده است و جابجایی بدن خود را به خوبی ندارد. حالا اگر برای این بدن یک فعالیتهایی را بار کند، رنجشش از آن فعالیتها خیلی شدید خواهد بود. حتی شستن دو عدد ظرف باشد.معمولا بر این فعالیتهایی که تحمیل شده است بهش، یا اجبار از ناحیه همسر شده است واکنش های نا مطلوبی نشان میدهد. از عدم درک همسر شکایت میکند، از رنجش وآزار همسر شکایت میکند، از عدم تحمل و پذیرش خودش شکایت میکند.

2- خستگی زودرس دارد . دو ظرف بشورد احساس میکند کوهی را کنده. و ممکن است وقتی مرد میگوید مهمانی بگیریم اجتناب کند از این موضوع. گاهی آقایان شکایت میکنند، میگویند پس من چی که میروم صبح تا غروب.. خب شما که پریود نداری یعنی این یک مسئله هست در جنس زن. یعنی مقایسه اش غلط است. ما نمیتوانیم زحمتها وتلاش ها و سطح کار خود را با زن مقایسه کنیم.

3- دچار خواب آلودگی میشود. دوست دارد روزهایی که پریود هست تا 10 صبح بخوابد و کسی مزاحمش نشود. حالا تصور کنید مردی را که صبح زود در محل کارش باید باشد از خانم توقع پذیرایی و صبحانه دارد. کودک دبستانی می خواهد آماده شود و مرد تذکر میدهد بچه دیرش شد. در کنار آثار پریود بگذاریم میبینیم که چه تلاطمی در خانم را ایجاد میکند.حداقل اثرش این است که احساس میکند از طرف همسرش مورد اذیت وآزار قرار گرفته است. بدون اینکه همسر چنین قصدی را داشته باشد.

4- دردهایی که در ناحیه کمر و لگن بخاطر انجام انقباضات رحمی برای دفن خون پریود جبران میکند. این دردها میتوانند به شدت و زمان خونریزی متفاوت باشد. بعضی خانمها هستند که در زمان پریود یک درد شدید زمان زایمان را تجربه میکند.

غیر از این علائم ، سر درد، تاری دید، وزوز گوش ، احساس سر گیجه، تهوع، دردهای عضلانی ومفصلی که میتواند به صورت بی حسی در استخوانها، رنج از حرکت عضلانی را ایجاد میکند.

خب میبینید مشکلات جسمی از جریان پریود عارضه بدن خانم میشود. آقایانی که این علائم را نمیدانند.در مراجعه خود چه از نظر جسمی و چه روانی به جنس زن، یک آزردگی نا خواسته ای را به جنس زن تحمیل میکنند. علائمی که اگر یک مورد آن در یک آقا اتفاق بیفتد دوست دارد خانم با تمام توان از او پذیرایی کند. مثلا اگر دچار سر درد شده باشد دیگر انتظار دارد خانم هیچ انتظاری برای فعل و انفعالات زندگی از او نداشته باشد، مراقبت بکند. در حالیکه میبینید خانم با این همه علائم هست گاهی اوقات از سطح فعالیتش هم کم نمیکند و انتظار دارد مرد این را درک کند. و با رعایت خودش به سراغ زن بیاید (ادامه دارد...)


امتیاز شما به این مطلب کدام است؟