سوال: با سلام من دختری هستم که دوس

سوال:
با سلام من دختری هستم که دوست پسر داشتم با افراد زیادی و با کسایی زیادی دوست بودم و دو سوال دارم:
1- اگه بعد ازدواجم شوهرم متوجه شد چه برخوردی باید بکنم اگه بعد از ازدواج شوهرم شک کرد و تا حدی فهمید باید کامل حاشا کنم ؟
2-و الان از این هم هراس دارم که نتونم بعد ازدواج بذارم کنار.به نظر شما با انجام این کارها چندین سال با جسم و روحم عجین نشده ؟


پاسخ:
با سلام اول اینکه به طور جدی بابت گذشته ی خود از خدا توبه و عذرخواهی کنید و عذرخواهی واقعی آن است که به طور جدی تصمیم به ترک و جبران بگیرید و از این لحظه تحت هیچ شرایطی رابطه ای برقرار نکنید. دوم اینکه پس از آن توکل تان به خدا باشد و از هیچ چیز نگران نباشید. اساساً با خدا معامله کنید بگویید خدایا من این روابط را قطع می کنم و در این تصمیم جدی هستم، تو هم کمکم کن که بعدها این روابط گذشته برایم مشکل ساز نشود. دقت کنید که اگر در توبه، تصمیم به ترک رابطه جدی نباشید به احتمال قریب به یقین عقوبت ناشی از این رفتارها دامن شما را می گیرد و همه ی آنچه در مورد آن نگران هستید ممکن است رخ دهد. نکته ی دیگر اینکه برای اینکه تصمیم تان در ترک این روابط محکم تر باشید باید هرچه می توانید رابطه ی خود را با خدا بیشتر کنید. با دوستانی که مقید هستند و اهل این روابط نیستند معاشرت کنید و خود را به محیط و مجالس دینی متصل کنید. از خدا نیز کمک بخواهید و مطمئن باشید که موفق می شوید.


امتیاز شما به این مطلب کدام است؟