سوال: باسلام پسری 23 ساله دانشجو، ش

سوال:
باسلام پسری 23 ساله دانشجو، شاغل با خانواده ای مذهبی، از2 سال قبل به یکی از هم کلاسی های کلاس زبانم علاقه مند شدم که دوسال از خودم بزرگتره . دو سه بار خارج از برنامه تو موسسه زبان باهاش قرار گذاشتم تا بیشتر باهاش آشنا بشم ولی از حضور در کانالتون دیگه هیچ قرار خارج از برنامه نداشتیم تصمیم گرفتم از طریق خانوم دوستم که با هم همکلاس بودیم دربارش تحقیق کنند که خدای نکرده آلوده به گناه نشیم و فهمیدم که سطح مالیشون یکم از ما بهتره و از لحاظ اعتقادی معتقد هستند اما یکی از شرطهاشون اینه که دامادشون حتماپولدار باشه واینکه یه خواستگار داره که وضع مالی خوبی نداره و خانواده این خانوم نظرشون منفیه ولی رابطه این خانوم با اون خواستگار ادامه داره حالا به چه عنوانی نمیدونم فقط میدونم که همدیگه رو میخوان.من به این نتیجه رسیدم که مورد مناسبی برای من نیست برای همین از 6 ماه پیش کلاس زبانم رو عوض و همه جور ارتباط رو قطع کردم ولی دل بستگی شدیدی که از همون موقه بهش پیدا کردم قطع نشده که همه رو با این مقایسه میکنم؟

پاسخ:
سلام ازدواج با شخصی که دو سال از شما بزرگتر است به صلاح شما نیست و این پیامدهای منفی اش را پس از ازدواج خواهید دید. ممکن است الان احساس کنید با چنین شخصی چقدر متناسب هستید ولی هر چه زمان می گذرد آثار سوء ان را می بینید.
دوم اینکه شما را بابت روحیه ی حق پذیری و قطع این رابطه تحسین می کنم. یادتان باشد گذر زمان وابستگی شما را از بین می برد به شرط آنکه تعمداً به او فکر نکنید و اگر فکر ایشان به ذهن شما خطور کرد بلافاصله به کاری مشغول شده و حواس خود را پرت کنید.ضمناً هر گاه با کسی مواجه شدید مراقب باشید در دام مقایسه نیافتید و باز فکر خود را بهم بزنید. اگر چنین کنید هیچ جای نگرانی نیست و اطمینان داشته باشید که پس از مدتی همه چیز درست می شود.


امتیاز شما به این مطلب کدام است؟