قوانین و شرایط

به سایت ستاد ازدواج دانشجویی خوش آمدید

این بخش دربارهٔ قراردادی است که با استفاده از وبسایت همسفر تا بهشت، با ما می بندید. معنی کلمات کلیدی (که در متن با قلمِ بولد یا برجسته نوشته شده اند) را در انتهای این متن توضیح داده ایم.

 1. سلام. به همسفر تا بهشت خوش آمدید.
  همسفر تا بهشت یک سرویس یادگیری آنلاین است. امیدواریم که به کمک آموزش ها، دوره ها، و مطالب ما چیزهای زیادی یاد بگیرید! این توافقی است بین ما و شما یا شرکتی یا نهادی که شما نمایندهٔ آن هستید، در رابطه با استفادهٔ شما از وبسایت و خدمات همسفر تا بهشت؛ و در هر شرایطی و هر جایی که محتوای وبسایت ما را استفاده یا مرور کنید، یا روی دکمهٔ عضویت یا عضویت و پرداخت می زنید، یا از طریق حساب خود به محتوای خریدنی دسترسی پیدا کنید، این توافق قابل اجرا و نافذ خواهد بود.
 2. از شما ممنونیم که وقت می گذارید و این توافقنامهٔ شرایط استفاده را می خوانید و درک می کنید، چرا که این توافقنامهٔ شرایط و قوانینِ استفاده از وبسایت ما است، و حقوق و الزامات شما را مشخص می کند.

وبسایت ما بستری است که از طریق کسانی که برای یادگیری به وبسایت ما می آیند («دانشجویان») می توانند از محتوای فراهم آمده توسط کارشناسان و متخصصان حوزه خانواده ما تولید می شود استفاده کنند.

 1. اگر نمی توانید، یا نمی خواهید که این شرایط را بپذیرید، متاسفانه نباید از وبسایت همسفر تا بهشت استفاده کنید.
 2. شما باید دست کم ۱۳ سال سن داشته باشید تا وارد وبسایت همسفر تا بهشت شوید. ما عامدانه اطلاعاتی از افراد ۱۳ ساله یا کمتر جمع نمی کنیم. برای باز کردن حساب کاربری در وبسایت همسفر تا بهشت نیز باید دست کم ۱۸ سال داشته باشید. اگر زیر ۱۸ سال دارید، باید با نظارت یک والد یا قیّم قانونی این کار را بکنید که خودش دست کم ۱۸ سال سن داشته باشد، و این فرد بالغ مسئول تمامی فعالیت های شما خواهد بود.

یادگیری با ما

 1. ما می خواهیم که شما از وبسایت ما لذت ببرید و از آن یاد بگیرید. در صورت پذیرش و تایید شرایط استفادهٔ ما و پایبندی به آن، ما هم به شما اجازهٔ استفاده از وبسایت و محتوای آن را می دهیم.
 2. محتوایی که در وبسایت ما موجود است، ممکن است رایگان باشد یا اینکه برای کسب دسترسی به خدمتی از آن مانند دریافت گواهینامه لازم باشد هزینه ای را پرداخت کنید. چه محتوا رایگان باشد و چه خریدنی، ما به شما این اجازه را می دهیم که به روش های زیر از آن استفاده کنید (به بیان حقوقی، ما به شما یک مجوز قابل فسخ و غیر انحصاری برای انجام این کارها می دهیم). شما می توانید:
  1. از افکت ها، تکنیک ها و روش های بیان شده در محتوا، و دانشی که کسب می کنید، برای مقاصد شخصی یا تجاری استفاده کنید، بدون آنکه لازم باشد ذکر کنید آن را از کجا آموخته اید (یعنی ارجاع و ذکر منبع)؛
  2. دارایی هایی که در دسترس تان قرار می گیرد - مثل فایل های منبع - را استفاده کنید.

محتوای آموزشی

این بخش کمک می کند درک کنید که دسترسی به محتوای خریدنی و خریداری شده چطور انجام می گیرد، و وقتی محتوایی را «می خرید» در واقع چه چیزی دریافت می کنید.

 1. محتوای خریداری شده شامل چیزهایی مثل دوره های جداگانهٔ خریده شده، یا دریافت اشتراک است. اولین باری که محتوایی را می خرید، لازم است یک حساب کاربری باز کنید. لطفا ادامهٔ بخش را بخوانید تا چیزهای بیشتری دربارهٔ حساب همسفر تا بهشت یاد بگیرید. (ما از کلمهٔ «خرید» و مشتقات آن استفاده می کنیم، ولی همانطور که در بخش ۶ هم توضیح دادیم، آنچه که در ازای پرداخت مبلغ دریافت می کنید در اصل «مجوز» استفاده از محتوا است، نه «مالکیت» محتوا.)
 2. پرداخت برای محتوای خریداری شده از طریق صفحهٔ اختصاصی هر محتوا انجام می گیرد. تمام قیمت های وبسایت ما به تومان برابر با ۱۰ ریال ایران است. اگر به هر طریقی تبدیل ارزی انجام می گیرد، مسئولیت و تمامی هزینه های تبدیل نرخ و وجه از ارز مورد نظر شما، بر عهدهٔ خود شما است. هزینهٔ تبدیل توسط موسسه مالی شما تعیین می شود، و در حوزهٔ عمل ما نیست.
 3. وقتی که می خواهید محتوای خریداری شده را ببینید، لازم است وارد حساب خود بشوید؛ محتوای خریداری شده در حساب شما ثبت شده است و می توانید آن را آنلاین تماشا کنید.
 4. همسفر تا بهشت صرفا فراهم کنندهٔ زیرساخت ارائهٔ محتوا برای شما است، و مسئولیت و هزینهٔ تهیهٔ تمامی وسایل و نرم افزارهای لازم برای مرور وبسایت، دانلود، و پخش و تماشای فیلم ها و فایل ها و مواردی از این قبیل، بر عهدهٔ خود شما است.

حساب همسفر تا بهشت

این بخش به شما کمک می کند که درک کنید مسئولیت شما در قبال دسترسی به حسابتان چیست، و چه انتظاراتی از ما می توانید داشته باشید.

 1. شما مجاز نیستید که نام کاربری و رمز ورود حساب خود را در اختیار هیچ کس دیگری قرار بدهید، و یا به کسی اجازه بدهید به حساب شما و محتوای خریداری شده دسترسی پیدا کند. شما مسئول تمام استفاده ای هستید که از وبسایت و محتوای خریداری شده در ارتباط با حساب شما و نام کاربری و رمز ورود شما انجام می گیرد. همچنین مسئولیت صحت اطلاعاتی که در حساب خود وارد می کنید، تماما با خود شما است.
 2. شما مسئول هستید که نام کاربری و رمز ورود خود را محرمانه نگه دارید، و برای این کار تلاش لازم و معقول را انجام دهید. هر زمان که از استفادهٔ غیرمجاز از نام کاربری، رمز، حساب، یا محتوای خریداری شدهٔ شما مطلع گشتید، باید در سریعترین زمان ممکن به ما اطلاع دهید.
 3. ما سعی می کنیم دسترسی بلندمدت به محتوای خریداری شده تان را فراهم کنیم که معمولا برای دست کم ۳ سال در دسترس خواهد بود (به جز کتاب الکترونیک و متون و فایل های کمکی که پیشنهاد می کنیم بلافاصله آنها را دریافت کنید). با این حال، اگر برای محتوا، اشتراکی دریافت کرده اید، تنها تا زمانی که اشتراکتان پابرجا و فعال باشد به آن محتوا دسترسی خواهید داشت. در هر صورت، ما می توانیم به صلاحدید خودمان محتوای خریداری شده را حذف کنیم، مثلا اگر قدیمی یا منسوخ شده باشد، یا به دلایل قانونی یا کاری وادار به انجام این کار شویم. چنانچه قصد داشتیم محتوای خریداری شده ای (به جز متون و کتاب الکترونیک) را حذف کنیم، تلاش معقولی خواهیم کرد تا به شما از طریق ایمیل اطلاع بدهیم، اما این کار بسته به دلیل یا ضرورتِ حذف، همیشه ممکن نخواهد بود.
 4. اگر در دسترسی به حساب یا هر بخشی از محتوای خریداری شده به مشکلی برخوردید، لطفا با ما تماس بگیرید.

محدود کردن دسترسی

این بخش به شما کمک می کند که بفهمید در چه مواقعی ممکن است دسترسی شما را محدود کنیم.

 1. ما در هر زمانی که به نتیجه برسیم که شما از این قوانین و شرایط و یا هر قانون دارای موضوعیت، تخطی کرده اید، ممکن است دسترسی شما به حسابتان را بسته به صلاحدید خودمان محدود کرده، معلق کرده، یا ملغی کنیم. البته ما در به کارگیری این اهرم و گرفتن چنین تصمیمی، معقول و منطقی برخورد خواهیم کرد.

عودت وجه

این بخش به شما کمک می کند بفهمید که ما چطور درخواست عودت وجه را بررسی و پردازش می کنیم.

 1. اگر به عنوان دانشجو از دوره ای ناراضی باشید و در طی مدت یک هفته از تاریخ پرداخت برای دسترسی به آن دوره، برای عودت وجه پرداختی برای آن دوره درخواست دهید، چنانچه شرایط خاص مندرج در بند 17 را برآورده کند، همسفر تا بهشت تمامی وجه پرداختی شما برای آن دوره را به شما عودت می دهد. در صورتی که این شرایط وجود نداشته باشد، فرانش از عودت وجه پرداختی شما معذور است.
 2. شرایط درخواست عودت وجه از این قرار است: (۱) بیشتر از ۳۰٪ طول دوره را تماشا یا دانلود نکرده باشید. (۲) پس از درخواست عودت وجه، اقدام به تماشا یا دانلود دوره نکرده باشید. (۳) دلیل شما برای درخواست عودت وجه، موجه باشد (مثلا مغایرت طول دوره یا محتوای آن با چیزی که پیش از خرید اعلام شده). تشخیص موجه بودن دلیل درخواست شما تنها با فرانش است.
 3. لطفا در نظر داشته باشید که اگر تنها بر اساس صلاحدید و تشخیص خودمان به این باور برسیم که شما از سیاست عودت وجه ما سوءاستفاده می کنید، این حق را برای خودمان محفوظ می داریم که حساب کاربری شما را معلق یا مسدود یا ملغی کنیم و استفادهٔ کنونی یا آتی شما از خدمات و محصولات همسفر تا بهشت را محدود یا مسدود کنیم، بدون آنکه دینی برایمان ایجاد شود.
 4. پس از دریافت درخواست شما برای عودت وجه، طی ۲۴ ساعت کاری با شما از طریق ایمیل یا تلفن برای بررسی علت درخواست تماس گرفته می شود. در صورتی که درخواست شما شرایط بند ۲۲ را داشته باشد و مورد تایید قرار بگیرد، طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری درخواست شما توسط تیم فنی همسفر تا بهشت بررسی شده و مجوز شما برای استفاده از آن محتوا لغو می شود و محتوای خریداری شده که وجه آن عودت داده خواهد شد، از حساب شما حذف می گردد.
 5. برای درخواست عودت وجه، از طریق بخش تماس با ما اقدام کنید.

مالکیت و استفاده

 1. مالکیت محتوا یا مجوز بهره بردای از محتوا، متعلق به ما می باشد. همچنین حقوق طراحی، ترکیب، و نما و حس وبسایت متعلق به ما است. کلیهٔ محتوای موجود در همسفر تا بهشت مشمول حقوق مالکیت معنوی و حقوق مؤلف می شود.

چه کارهایی با محتوا نمی توانید انجام بدهید

 1. کسب وکار ما، و کسب وکار تولیدکنندگان و مدرسان ما، بر پایهٔ مالکیت معنوی است، که شامل حقوق مؤلف نیز می شود. ما باید از حقوق مالکیت معنوی خود دفاع کنیم، تا بتوانیم همچنان این بستر و محتواهای فوق العاده را برای شما فراهم کنیم. شما با رعایت حقوق مالکیت معنوی، به رشد و توسعهٔ محتوای آموزشی فارسی کمک می کنید.
 2. شما با استفاده از وبسایت ما، می پذیرید هیچ محتوایی را تغییر نمی دهید، انتقال نمی دهید، واگذار نمی کنید، نمی فروشید، اجاره نمی دهید، ویرایش نمی کنید، و در قالب دیگری قرار نمی دهید (مگر آنکه مشخصا در این توافقنامه اجازه داده شده باشد)، و از این محتوا برای هیچ مقصودی که ما مشخصا بیان نکرده ایم، استفاده نخواهید کرد.
 3. علامات تجاری و لوگوهای داخل وبسایت، متعلق به همسفر تا بهشت و یا اشخاص دیگر هستند، و شما نباید بدون اجازه و تایید مالک آنها، از آنها استفاده کنید.

محتوای شما

 1. قوانین جامعهٔ همسفر تا بهشت: ما دوست داریم که شما در گفتگوهای همسفر تا بهشت شرکت کنید. ما یک جامعه هستیم! شما خیلی وقت ها این امکان را دارید که روی مطالب وبسایت ما نظر بدهید. شما مالک حقوق معنوی هر چیزی هستید که در محتوایتان آمده است، اما با قرار دادنش روی وبسایت ما به ما این اجازه (مجوز) را می دهید که از آن در وبسایتمان استفاده کنیم. این اجازه شامل اجازهٔ نشر محتوا (یا منتشر نکردن محتوا)، درج آن، ذخیرهٔ آن و یا حذف آن می شود. برای مثال، اگر یک نمونه کد در کامنت خود ذکر کنید، ما می توانیم آن را بازنشر یا استفاده کنیم.
 2. جامعهٔ ما از آدم های خوبی تشکیل شده که می دانند چه چیزی در فضای آنلاین پذیرفته است و چه چیزی نیست. ما پذیرای نقد سازنده هستیم و سعی در بهبود داریم، و در مدیریت نظرات سیاست سخت گیرانه ای نداریم.
 3. اما فقط برای اینکه همه چیز مشخص باشد، شما با استفاده از وبسایت ما می پذیرید که در این وبسایت از قوانین جامعهٔ ما و قوانین کشور پیروی کنید، و چیزهایی منتشر نکنید که:
  1. مخل استفاده یا برخورداری کاربران دیگر از وبسایت شود؛
  2. نادرست، گمراه کننده، فریب آمیز، غیرقانونی، مخرب، آزاردهنده، سوء استفاده، بدنام کننده، وقیحانه، رکیک، یا گستاخانه باشد؛
  3. به حقوق اشخاص دیگر از جمله حریم خصوصی یا حقوق مالکیت معنوی تجاوز کند؛
  4. اطلاعات شخصی افراد دیگر، یا اطلاعات حساس و خاصی را افشا کند؛
  5. حاوی ویروس، جاسوس افزار، یا هرگونه بدافزار یا آسیب دیگر باشد؛
  6. حاوی درخواست های مالی و تجاری، یا به عبارتی «هرزنامه» باشد؛
  7. خلاف قوانین جرایم رایانه ای، و یا خلاف قوانین و موازین جمهوری اسلامی ایران باشد.